Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Nowe karetki pogotowia

Trzy nowe karetki pogotowia ratunkowego marki Mercedes trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Łomży. Pieniądze na ich zakup pochodziło z dotacji, którą placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia. Kluczyki do karetek, które trafia po jednej do Łomży, Kolna i Grajewa przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Ja przez 30 lat jeździłem w karetce pogotowia, więc wiem jak jest to ciężka praca – mówił wiceminister podkreślając, że pieszym etapem jego pracy w ministerstwie był program wymiany ambulansów. - Te trzy nowe ambulanse są dowodem na to, że chcemy, aby polskie ratownictwo medyczne było coraz bardziej nowoczesne – podkreślał.

Uroczystość przekazania nowych karetek odbyła się w siedzibie WSPR w Łomży. Obecni byli przedstawiciele władz z wiceministrem, posłem Lechem Kołakowski, wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem i wicewojewodą  Tomaszem Madrasem na czele. Byli także samorządowcy z miast i powiatów do których trafią ambulanse. Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży ministrowi, ale także wspierającym placówkę samorządowcom, i szczególnie zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia pracownikom, dziękował przekazując im pluszowe misie.
Na zakup karetek łomżyńskie pogotowie otrzymało z Ministerstwa Zdrowia 1 mln 200 tys. zł. Ze swoich środków musiało dołożyć niespełna 50 tys. zł.  Wiceminister Waldemar Kraska podkreślał, że jest to pierwszy etap wymiany ambulansów w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia ze swoich funduszy przeznaczyło 80 milionów złotych, co pozwoliło zakupić 200 nowych karetek.  
- Ten sprzęt jest bardzo ważny, ale najważniejszym elementem w ratownictwie medycznym to są ludzie. Od nich zależy czy ten sprzęt będzie dobrze wykorzystany – podkreślał wiceminister wskazując, że w procedowanym jeszcze w Senacie budżecie Polski na ten rok „po raz pierwszy od 9 lat jest wzrost funduszy na działalność ratownictwa medycznego wysokości 245 mln zł”. - To na pewno będzie odczuwalne i dla stacji wojewódzkiej w Łomży, bo ta stawka dobowa na karetkę na pewno wu was wzrośnie. Myślę, że pan dyrektor, jak już ma nowe karetki, zatroszczy się o wynagrodzenia pracowników – dodawał wiceminister zbierając oklaski od załóg pogotowia przysłuchujących się jego wystąpieniu. 

Dr Mikołaj Czajkowski, zastępca dyrektor pogotowia w Łomży potwierdzał, że dziś największym problem jest przede wszystkim braku ludzi do pracy. - U nas odczuwamy skutki braku lekarzy już od dawna, a od niedawna także braku ratowników medycznych i pielęgniarek. O tym wiedzą wszyscy z branży ponieważ wykradamy sobie nawzajem ze szpitalami i podstawową opieką zdrowotną każdego pracownika – mówił.  

Mercedesy są niezawodne 
Oglądając nowe ambulanse wszyscy podkreślali, że to samochody najwyższej jakości. 
- Ogłaszając przetarg my nie możemy określać marki, ale warunki techniczne, które muszą spełniać. Te samochody spełniają te wszystkie wymagania. Cieszymy się, że je mamy. Mercedesy są niezawodne, sprawdziły się u nas wielokrotnie – podkreśla dr Czajkowski.  - Pieniądze w ramach darowizny z Ministerstwa Zdrowia dotyczyły zakupu samochodów i wyposażenia w podstawowe środki czyli nosze oraz krzesełka kardiologiczne. Reszta to jest zabudowa, która musi być wypełniona przez nasz sprzęt głównie jednorazowy, który się zużywa. 
W tym zakresie dyrekcja pogotowia liczy na wsparcie ze strony samorządów. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zadeklarował wolę przekazania przez władze miasta kwoty 50 tys. zł.

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę