Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze

Główne zdjęcie
Szpital wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

- Podczas wczorajszego posiedzenia Zarząd Województwa podlaskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa. Chętni do kierowania największym zakładem pracy w mieście mają się zgłaszać do 10 marca. W poprzednim konkursie zgłosiły się dwie „znane łomżyńskie kandydatki”, ale żadna z nich nie zdołała przekonać do siebie członków komisji konkursowej.

Poszukiwania nowego dyrektora szpitala w Łomży wynikają z rezygnacji z pracy dotychczasowego dyrektora Mariusza Obryckiego. On stanowisko objął w kwietniu 2019 roku, po wygraniu konkursu, który ogłoszono po nagłym odwołaniu na początku roku poprzedniego dyrektora Romana Nojszewskiego. Obrycki dyrektorem miał być 6 lat, ale... problemem nie do pokonania okazały się coraz większe roszczenia płacowe kolejnych grup pracowników, braki kadrowe zwłaszcza wśród lekarzy i pogarszające się wyniki finansowe placówki. W listopadzie dyrektor Mariusz Obrycki złożył wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Formalnie funkcję dyrektora szpitala pełnił do końca stycznia. Od początku lutego obowiązki dyrektora pełni dr Joanna Chilińska, wicedyrektor szpitala ds. pielęgniarstwa. Ona była też jedną z kandydatek na nowego dyrektora. Do konkursu przystąpiła z byłą poseł Bernadetą Krynicką (PiS), która po zakończonej kadencji wróciła do pracy w szpitalu, gdzie objęła stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych.
W ubiegłym tygodniu obie kandydatki zostały przesłuchane przez komisję konkursową, która miała wybrać najlepszego kandydata na to stanowisko. Na jej czele stanął marszałek województwa Artur Kosicki (PiS). Nieoczekiwanie żadna z pań nie spełniała oczekiwań członków 78-osobowej komisji konkursowej. Po konkursie oficjalnie przekazywano tylko tyle, że „posiedzenie komisji konkursowej zakończyło się bez rozstrzygnięcia”.

Teraz zarząd województwa ogłosił drugi konkurs. Uchwała w tej sprawie zapadła podczas wczorajszego posiedzenia. Pod uchwałą i ogłoszeniem konkursowym widnieje podpis wicemarszałka Marka Olbrysia. Tak jak poprzednim razem od kandydata oczekuje się wykształcenia wyższego, co najmniej 5-letniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończonych studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej 3-letniego stażu pracy, oraz niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie. Dodatkowo kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć koncepcję pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat, sporządzoną w formie pisemnej i podpisaną przez kandydata - maksymalnie 6 stron w formacie A4. Na skompletowanie i złożenie dokumentów mają czas do 10 marca.  

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1100 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Ubiegłoroczne przychody szpital wyniosły niespełna 140 mln zł, koszty operacyjne na 31 grudnia przekraczały 152 mln zł. Po doliczeniu dotacji i pozostałych przychodów operacyjnych strat szpitala na koniec roku wyniosła (-) 4,5 mln zł. 

Chętni do kierowania szpitalem oferty mają składać w zamkniętej kopercie z adnotacją: „konkurs – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w terminie do dnia 10 marca 2020 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 15- 888 Białystok.
Zgodnie z ogłoszeniem indywidualne rozmowy z kandydatami powinny odbyć się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w terminie do 2 tygodni od upływu terminu na składanie ofert. 
Nowemu dyrektorowi szpitala w Łomży zarząd województwa podlaskiego proponuje zatrudnienie jako umowę pracy na podstawie powołania albo umowę cywilnoprawną, na okres 6 lat. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę