Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowy dyrektor szpitala na Walentynki?

W najbliższy czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej, która ma wybrać nowego dyrektora szpitala w Łomży. Są tylko dwie kandydatury, a jedną z nich jest była poseł Bernadeta Krynicka (PiS).

Pod koniec listopada niespodziewanie ówczesny dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży Mariusz Obrycki złożył rezygnację z pracy. Formalnie dyrektorem szpitala chciał być do końca stycznia i na to zgodę wyrazi zarząd województwa podlaskiego, który pełni funkcje właścicielskie wobec łomżyńskiego szpitala.
Rezygnacja z pracy dyrektora Obryckiego, który stanowisko objął raptem kilka miesięcy wcześniej – w kwietniu 2019 r. - zbiegła się w czasie z powrotem do pracy w szpitalu byłej poseł Bernadety Krynickiej. Przed posłowaniem była pielęgniarką oddziałową, a po powrocie z urlopu bezpłatnego na czas zasiadania w Sejmie została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych szpitala.  Gdy zarząd województwa ogłosił konkurs na następcę Obryckiego Bernadeta Krynicka złożyła dokumenty. Spełnia wymagania formalne „najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy”, bo niedawno ukończy studia Master of Business Administration Uczelni  Jańskiego w Łomży. 
- Przede wszystkim, chciałabym wykorzystać umiejętności, wiedzę i doświadczenie zawodowe, parlamentarne i samorządowe, aby doprowadzić szpital do poziomu, że wróci do świetności i renomy – tłumaczyła Bernadeta Krynicka  motywy startu w konkursie na dyrektora szpitala w Łomży.
Według nieoficjalnych informacji kontrkandydatem byłej poseł na stanowisko dyrektora szpitala jest dr Joanna Chilińska, wieloletnia wicedyrektor szpitala ds. pielęgniarstwa, która obecnie pełni obowiązki dyrektora szpitala. Ona tej informacji ani nie potwierdzała ani nie dementowała. 

Konkurs miał się odbyć w styczniu, ale nieoczekiwanie został odwleczony. Dopiero w czwartek 13 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku ma odbyć się posiedzenie komisji konkursowej. Potwierdza to Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa. To właśnie marszałek Artur Kosicki stanął na czele 7-osobowej komisji konkursowej. W jej składzie nie ma nikogo z Łomży, a Radę Społeczną szpitala reprezentuje Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. Członkami komisji są także: Monika Anna Borkowska, Marek Stanisław Kiluk, Waldemar Kwaterski, Dominik Maślach i Tomasz Szeweluk. To oni mają w czwartek przesłuchać dwie osoby, które zgłosiły się na konkurs. Jeśli komisja w głosowaniu wskaże zwycięzcę konkursu, decyzja o formalnym powołaniu dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będzie jeszcze zostać podjęta przez zarząd województwa. Oczekuje się, że to tylko formalność, która szybko zostanie dopełniona. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę