Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@

Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpitala

Główne zdjęcie
Joanna Chilińska p.o dyrektora szpitala w Łomży

- Konkursu na dyrektora nie wygrałam, natomiast od 1. lutego 2020 r. pełnię obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi portalowi 4lomza.pl dr Joanna Chilińska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala, którego dyrektor Mariusz Obrycki (od lutego – były) w grudniu ubiegłego roku złożył rezygnację. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił konkurs na nowego dyrektora największej placówki w Łomżyńskiem, zatrudniającej około 1300 pracowników i mającej dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie na oddziałach i w poradniach. Do konkursu startowały tylko dwie osoby.

Doktor Joanna Chilińska słoneczny, poniedziałkowy poranek, 3. lutego, poświęciła na przejęcie od byłego dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego jego gabinetu oraz dokumentów ze sprawami, jakie poprzednik pozostawia po swojej zaledwie 9-miesięcznej kadencji. Na razie p.o. dyrektora szpitala  dr Chilińska informuje Czytelników 4lomza.pl, że otrzymała pismo z Urzędu Marszałkowskiego, podpisane przez członka zarządu województwa Marka Malinowskiego z informacją, że „marszałek podlaski powierza jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora”.
Przypomnijmy: Urząd Marszałkowski pod koniec roku w ogłoszeniu konkursowym podawał termin składania ofert przez kandydatów – 14. stycznia i przewidywał, że w terminie „do dwóch tygodni” zostaną otwarte oferty i przeprowadzone rozmowy indywidualne z kandydatami. Minął 28. stycznia i... na razie wiadomo, że jednym z kandydatów jest pielęgniarka i była poseł PiS Bernadeta Krynicka, która w rozmowie z nami potwierdziła swój udział w konkursie. Wicedyrektor dr Joanna Chiliński nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła, że wystartowała w konkurencji o fotel. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę