Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dyrektor szpitala znowu poszukiwany

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Chętni mogą się zgłaszać do 14 stycznia. Wymagania nie są wygórowane: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.

Poszukiwania nowego dyrektora szpitala w Łomży wynikają z rezygnacji z pracy dotychczasowego dyrektora Mariusza Obryckiego. On stanowisko objął w kwietniu 2019 roku, po wygraniu konkursu, który ogłoszono po nagłym odwołaniu na początku roku poprzedniego dyrektora Romana Nojszewskiego. 
Obrycki dyrektorem miał być 6 lat, ale... problemem nie do pokonania okazały się coraz większe roszczenia płacowe kolejnych  grup pracowników, braki kadrowe zwłaszcza wśród lekarzy i pogarszające się wyniki finansowe placówki. W listopadzie dyrektor Mariusz Obrycki złożył wniosek o rozwiązanie stusunku pracy za porozumieniem stron i na to przystał pełniący funkcję właściciela zarząd województwa podlaskiego. Formalnie Obrycki funkcję dyrektora szpitala będzie pełnił do końca stycznia. Oczekuje się, że w tym czasie zostanie wybrany jego następca. Jak się okazuje wymagania nie są zbyt wysokie: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy, oraz niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie. Dodatkowo kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć koncepcję pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat, sporządzoną w formie pisemnej i podpisaną przez kandydata - maksymalnie 6 stron w formacie A4.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1100 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Ubiegłoroczny budżet szpitala miał wynieść 137 milionów złotych, czyli był równy niemal 1/3 budżetu miasta Łomża. Zgodnie z planem finansowym strata szpitala na koniec 2019 roku miała wynieść ponad 13 mln zł, ale według stanu na koniec listopada wynosiła ona tylko -4,2 mln zł. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę