Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?

O niezwykłych właściwościach miodu wiedziała już sama Kleopatra. A czy ty jesteś świadomy, ile dobroci kryje w sobie natura? Mleczko pszczele posiada najwięcej wartości odżywczych ze wszystkich produktów pszczelich.

1. Mleczko pszczele: co to takiego?

2. Właściwości mleczka pszczelego.

Mleczko pszczele powstaje od 7 do 14 dnia życia pszczoły, czyli w okresie, w którym jest karmicielką.

1. Mleczko pszczele: co to takiego?

Mleczko pszczele to wciąż przez wielu nieodkryty skarb, pochodzący prosto z natury, od pracowitych pszczół. Jest nazywane eliksirem młodości - nie przez przypadek.

Mleczko pszczele to wydzielina z gruczołów młodych pszczół robotnic, konkretnie pochodzi ze ślinianek. Warto wiedzieć, że mleczko pszczele ma jasną i gęstą konsystencję. Posiada również lekko kwaśny smak i jest niemal bezwonne. Oznacza to, że nie poczujemy jego zapachu.

To ważne, ponieważ na rynku można znaleźć wiele produktów, które tylko udają mleczko pszczele, a tak naprawdę nie posiadają jego cudownych właściwości. Ich skład bywa mocno chemiczny i nie ma nic wspólnego z naturą.

Prawdziwe mleczko pszczele jest produkowane w maleńkich dawkach, ale jest produktem bardzo wartościowym. Dlatego też często spotyka się je jako dodatek do produktów - możemy je znaleźć np. pod postacią kapsułek lub w miodzie, gdzie jest zawarte w niewielkim stężeniu.

2. Właściwości mleczka pszczelego.

Mleczko pszczele jest uważane za eliksir, który niczym ambrozja pozwala zachować młodość.

Mleczko pszczele zawiera:

  • witaminy z grupy B,
  • witaminę C, D i E,
  • kwas deoksyrybonukleinowy

a prócz tego jeszcze białka, aminokwasy, wapń, krzem, miedź, fosfor i żelazo. Aż ciężko uwierzyć, że to wszystko zamyka się w tym niewielkim specyfiku. Badania dowodzą, że mleczko pszczele wykazuje właściwości oczyszczania organizmu, wspomaga jego regenerację i przemianę materii.

Mało tego, mleczko pszczele jest w stanie pozytywnie wpłynąć również na nasze samopoczucie, ogólną kondycję i... psychikę! Zwalcza stany depresyjne i pomaga sobie radzić ze zmęczeniem.

Spożywane przez kobiety, które są w ciąży, mleczko pszczele ZMNIEJSZA ryzyko poronienia. Może być również stosowane przy leczeniu miażdżycy, niedokrwistości i nadciśnienia tętniczego.

Należy jednak pamiętać, że - mimo niewątpliwie drogocennych właściwości - mleczko pszczele nadal nie jest lekiem. Może jednak skutecznie pomagać w walce o codzienną kondycję, samopoczucie, a długoterminowo - w walce o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, z którym często być może nawet trudniej sobie poradzić.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę