Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Chętnych na wicedyrektora nie było

Nikt nie zgłosił się na ogłoszony po raz drugi konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Stanowisko to jest wolne od trzech miesięcy, gdy na emeryturę przeszła dr. Hanna Majewska – Dąbrowska, pełniąca tę funkcję przy kilku dyrektorach szpitala.

- Nie zazdroszczę swojemu następcy – mówiła we wrześniu dr Hanna Majewska – Dąbrowska przechodząc na emeryturę. - Szpital wymaga wielkich nakładów finansowych, a większość oddziałów domaga się remontu generalnego. Sprzętu i aparatury szpitalnej bez przerwy się używa, a sprzęt się zużywa. (...)Jestem przerażona zapowiedzianą podwyżką najniższego wynagrodzenia z 2250 zł brutto do 2600 zł brutto, gdyż ze wzrostem najniższej płacy wzrosną koszty funkcjonowania szpitala – a nikt do tej pory z władz nie mówi o proporcjonalnym wzroście wysokości kontraktów i wyceny usług w NFZ. Pracownicy wykształceni i z długim stażem pracy, do tej pory zarabiający 2600 zł, będą postulować również podwyżki. To będzie węzeł gordyjski wielostopniowy – mówiła trzy miesiące temu. Wszystko to, zdaje się potwierdzać. Świadczyć o tym może także fakt, że nie ma chętnych, aby objąć fotel i obowiązki po dr Hannie Majewskiej – Dąbrowskiej. Na pierwszy konkurs ogłoszony w listopadzie wpłynęła jedna oferta, od kandydata spoza szpitala, ale nie można było jej wybrać, bo ustawa wymaga, aby było co najmniej dwóch konkurujących o to stanowisko. Na drugi konkurs chętnych nie było wcale. 

Dyrektor Mariusz Obrycki nie będzie ogłaszał trzeciego konkursu, bo nie ma takiego wymogu. Prawo dopuszcza, aby po dwóch nieudanych próbach zastępcę dobrał sobie w trybie pozakonkursowym. Dyrektor liczy, iż jeszcze w grudniu uda się ten wakat uzupełnić. 

Trzeba przypomnieć, że  dyrektor Obrycki, którzy łomżyńskim szpitalem kieruje od kwietnia, sam niedawno położył popiery i  ze szpitala ma odejść wraz z końcem stycznia 2020 roku.  

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę