Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nowoczesny tomograf będzie w Kolnie

Główne zdjęcie
Podpisanie umowy na rządową dotację dla szpitala powiatowego w Kolnie

Kolneński szpital będzie miał tomograf komputerowy. Pieniądze na kupienie i zainstalowanie tomografu to przede wszystkim dotacja z budżetu państwa. Umowę ze starostą kolneńskim Tadeuszem Klamą podpisał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Powiat, jako zarządca szpitala, otrzyma 1,6 miliona złotych i do zakupu dołoży 400 tysięcy własnych środków.

- To długo oczekiwana przez wszystkich inwestycja. Dzięki niej mieszkańcy powiatu nie będą musieli szukać pomocy przy diagnostyce w innych placówkach. Wiązało się to z koniecznością wyjazdów, pochłaniało czas i pieniądze. Teraz takie badania będzie można zrobić w Kolnie - mówi starosta kolneński, Tadeusz Klama.

W szpitalu trwają już prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do montażu urządzenia. Tomograf będzie dostarczony do Kolna jeszcze w tym roku, ale pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać już w lutym 2020 roku. 

Z rządowej rezerwy
Dotacyjne pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Poza szpitalem w Kolnie rządowe wsparcie na inwestycje otrzymają także szpitale powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Augustowie. W przypadku szpitala w Wysokiem Mazowieckiem dotacja wynosi aż 12 mln zł i stanowi 50% planowanych kosztów kompleksowej modernizacji placówki. Inwestycja i dofinansowanie jest rozłożone w czasie do września 2022 r.
Szpital w Augustowie otrzymał 1 mln zł dotacji za co będzie modernizował i wyposażał m.in. centralną sterylizatornię.

Wojewoda Bohdan paszkowski podsumował, że łącznie od 2017 r. szpitale powiatowe w regionie dostały na inwestycje z budżetu państwa 48,6 mln zł. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę