Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dyrektor odchodzi

Główne zdjęcie
Mariusz Obrycki

Potwierdza się nasza wczorajsza informacja o rezygnacji dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego. Jutro ma odbyć się posiedzenie Rady Społecznej na której ma być opiniowany wniosek o odwołanie Obryckiego w związku z rezygnacją. Dotychczasowy dyrektor szpitalem miałby kierować do końca stycznia 2020 r.

Mariusz Obrycki dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży jest od kwietnia tego roku. Wówczas wygrał konkurs po nagłym odwołaniu na początku roku przez władze województwa poprzedniego dyrektora Romana Nojszewskiego. 

Obrycki wygrywając konkurs został powołany na dyrektora szpitala na 6-letnią kadencję. Funkcję miał pełnić  do dnia połowy kwietnia 2025 r. O tym, że „misję” może zakończyć wcześniej mówiło się od jakiegoś czasu. Problemem szpitala są coraz większe roszczenia płacowe kolejnych  grup pracowników, braki kadrowe zwłaszcza wśród lekarzy i coraz gorsze wyniki finansowe placówki. Z naszych informacji wynika że rezygnację złożył pod koniec listopada z prośbą o odwołanie go wraz z końcem stycznia 2020 r.  Formalnie do odwołania dyrektora potrzeba opinii Rady Społecznej. Ta ma być wydana jutro. Podczas tego posiedzenia Rada ma także wskazać swego przedstawiciela do komisji, która będzie wybierała nowego dyrektora szpitala w Łomży.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1120 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Ubiegłoroczny budżet szpitala wynosił 126 milionów złotych, czyli był równy niemal 1/3 budżetu miasta Łomża. Jeszcze w 2017 roku szpital wypracował zysk przekraczający 10 i pół miliona złotych. W ubiegłym roku zamiast zysku była strata przekraczająca 3 mln zł. W tym roku starty są jeszcze większe. Za pierwsze półrocze wyniosły one 6 mln zł. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę