Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona osteoporozie

Osteoporoza to choroba metaboliczna, która niszczy kości i powoduje ich kruchość. Dotyka przede wszystkim kobiety. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć Narodowy Fundusz Zdrowia zapraszamy w środę (23 października) do Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

„Nie musisz łamać sobie życia” to hasło środowego spotkania poświęconego osteoporozie w Łomżyńskim Centrum Medycznym.  Osteoporoza nie daje wcześniejszych objawów, utrata tkanki kostnej „nie boli” – to dlatego bywa nazywana „cichą epidemią” lub „cichym złodziejem kości”. Kość zniszczona osteoporozą może się niespodziewanie złamać, nawet bez istotnej przyczyny.

Według danych przekazywanych przez NFZ w Polsce żyje 3 miliony osób z osteoporozą, z tego ok. 2,3 miliona to kobiety.

W najbliższą środę w Łomżyńskim Centrum Medycznym przy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego 9. będzie można się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć.  W godz. 10:00 – 12:00 będzie można skorzystać z konsultacji:
- dr Wojciecha Bąkowskiego lekarza reumatologa specjalizującego się w rozpoznawaniu i leczeniu osteoporozy
- Iwony Szymanowskiej dietetyczki, ponieważ w zapobieganiu osteoporozie najważniejsza jest dieta bogata w wapń, witaminę D i białko
- Wiesławy Firy mgr pielęgniarstwa


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę