Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

„Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk z Łomży zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zorganizował Dziennik Gazeta Prawna wraz Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Co ciekawe w kategorii pielęgniarek drugi i trzecie miejsce także zajęły pielęgniarki z Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Janusz Cieszyński wiceminister zdrowia
Janusz Cieszyński wiceminister zdrowia
Laureacie konkursu Lider e-zdrowia 2019
Laureacie konkursu Lider e-zdrowia 2019

Konkurs Lider e-zdrowia 2019 ma na celu promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz mobilizowanie środowiska medycznego do wystawiania e-recept. O wygranej zdecydowała... liczba e-recept. „Przyjęta metodologia pozwoliła na wskazanie liderów, którzy uzyskali wysoki poziom dojrzałości technologicznej i wykonali transformację cyfrową” – podają organizatorzy konkursu. 
Uroczysta Gala, podczas której ogłoszono zwycięzców odbyła się 1 października 2019 - w Międzynarodowym Dniu Lekarza - w warszawskim The Heart. Gali towarzyszyła konferencja „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans” z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego.  To on wraz z zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej wręczał statuetki – liderom, którzy zajęli miejsca 1. oraz dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym.
- Gratuluję wszystkim Liderom e-zdrowia i dziękuję za wytrwałość we wspieraniu Ministerstwa Zdrowia w tworzeniu cyfrowej strony polskiego systemu ochrony zdrowia - mówił wiceminister zdrowia.

W kategorii: pielęgniarka i położna konkurs bezsprzecznie wygrała Łomża. Pierwsze miejsce zajęła Marika Gałczyk, drugie Iwona Kowalska, a trzecie Beata Karpińska. Wszystkie trzy panie pracują w Łomżyńskim Centrum Medycznym Sp. z o.o.
- To zespołowy sukces pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej z naszej placówki. W Łomży zaczęłyśmy wystawiać e-recepty jako pierwsze, zaraz po uruchomieniu pilotażu. Nie tylko młodzi ludzie, ale też pacjenci w wieku 50-60 lat bardzo pozytywnie zareagowali na tę zmianę. Jeśli biorą regularnie te same leki, nie muszą już przychodzić do przychodni po kolejną receptę, mogą dostać ją teraz SMS-em lub e-mailem. Jeśli potrzebują wydruku, to jest on bardziej bezpieczny niż tradycyjna recepta. Nie ma na nim danych osobowych, nikt im tej recepty nie ukradnie i nie wykupi leków, a jeśli ją zgubią, zawsze można ją wydrukować po raz kolejny lub po prostu wysłać numer na komórkę albo komputer – czytamy w opisie laureatów. 

W tym samym konkursie, w kategorii zakłady lecznicze (do 2 osób personelu medycznego uprawnionego do wystawiania recept), wyróżnienie zdobył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medica Sp. z o.o. Przychodnia Lekarska w Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę