Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja szpitala osiągnęli porozumienie

- Osiągnęliśmy porozumienie płacowe. W poniedziałek rehabilitanci szpitala wojewódzkiego w Łomży będą normalnie pracować – mówi Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Informację te potwierdza także Maciej Bogdan przewodniczący szpitalnego OZZ Pracowników Fizjoterapii.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w formalnym sporze zbiorowym z dyrekcja szpitala był od 1 marca. Fizjoterapeuci, masażyści i terapeuci zajęciowi domagali się podwyżek płac. W maju przeprowadzili akcję protestacyjną, która sparaliżowała pracę oddziału i poradni rehabilitacyjnej szpitala. Na początku czerwca protest zawieszono po rozmowach  związkowej centrali z Ministrem Zdrowia, który obiecał pieniądze na podwyżki ich płac. Na początku września związkowcy ogłosili, że z obietnicy władze się nie wywiązały. Rehabilitanci ze szpitala w Łomży grozili, że do poniedziałku wznowią akcje protestacyjną. 

Po piątkowych rozmowach z dyrekcją szpitala osiągnięto porozumienie. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki mówi, że w poniedziałek  oddział i poradni rehabilitacyjna łomżyńskiego szpitala będą pracowały normalnie, a wypracowane porozumienie zakończy spór zbiorowy z  OZZ Pracowników Fizjoterapii.
- To porozumienie osiągnęliśmy dla dobra pacjentów, aby nie odczuwali negatywnie skutków naszych rozmów - mówi dyrektor Obrycki przypominając majowe wydarzenia. Nie ujawnia szczegółów porozumienia.  - Porozumienie dotyczy kwestii płacowych - wyjaśnia.
Także Maciej Bogdan przewodniczący szpitalnego związku fizjoterapeutów potwierdza, że osiągnięto porozumienie i że od poniedziałku zapowiadanego protestu rehabilitantów w łomżyńskim szpitalu nie będzie. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę