Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia

Główne zdjęcie
Karetka pogotowia

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dotychczasowa dyrektor Hanna Waniewska została odwołana w połowie lipca. Kandydaci na jej następcę na zgłoszenie się mają 10 dni licząc od wczoraj.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łomży w zakresie ratownictwa medycznego: miasto Łomża, powiat łomżyński, powiat grajewski, powiat kolneński, powiat zambrowski, powiat wysokomazowiecki (bez gminy Kobylin Borzymy). W Łomży, ale także oddziałach w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie zatrudnia ok. 250 osób. Od 2012 roku placówka kierowała Hanna Waniewska, która w listopadzie ubiegłego roku ponownie wygrała konkurs i została powołana przez poprzedni zarząd województwa koalicji PO-PSL na dyrektora łomżyńskiego pogotowia na kolejną 6-letnią kadencję, czyli do listopada 2024 roku. Waniewska politycznie jest wiązana z PO. Nowy zarząd województwa stworzony przez radnych z PiS najpierw wymienił Radę Społeczną pogotowia, a następnie odwołał dyrektor Waniewską.  
- W 2018 roku nastąpiło pogorszenie sytuacji finansowej WSPR w Łomży, na którą wpływ miały różne czynniki, w tym brak ze strony Pani Dyrektor skutecznych działań, które w ocenie Zarządu Województwa, zapobiegłyby w przyszłości dalszemu pogarszaniu się sytuacji finansowej zakładu – podawała w komunikacie rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego.

Podczas ostatniej sesji Sejmiku powołano komisję konkursową w celu przeprowadzenia konkursu na nowego dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Przewodniczącym został Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za zdrowie, a członkami: Monika Anna Borkowska, Agnieszka Janke, Waldemar Kwaterski, Dominik Maślach, Bogdan Minkiewicz i Karol Cuch, który od niedawna jest nowym przewodniczącym Rady Społecznej pogotowia. 
Wczoraj natomiast opublikowano ogłoszenie o konkursie. Może przystąpić do niego osoba, która posiada wykształcenie wyższe; posiada wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora; posiada co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy; nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie.
Kandydaci przystępujący do konkursu wraz z dokumentami powinni złożyć koncepcie pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat, sporządzona w formie pisemnej - maksymalnie 6 stron w formacie A4.
Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z adnotacją: „konkurs - Dyrektor WSPR w Łomży” w terminie 10 dni od daty publikacji ogłoszenia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego w Białymstoku, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego I, 15- 888 Białystok.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę