Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Fizjoterapeuci i diagności celują z protestem w kampanię wyborczą!

Główne zdjęcie
Maciej Bogdan przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

W Polsce od 23 września 2019 zabraknie fizjoterapeutów. Od tego dnia wznawiany jest zawieszony kilka miesięcy temu protest. - Tylko około 30% pracowników fizjoterapii i laboratoriów, których obejmowało porozumienie z ministrem zdrowia, dostało jakiekolwiek podwyżki - twierdzi Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. - Członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w pełni popierają postulaty swoich koleżanek i kolegów i solidaryzują się z ich działaniami – przekazuje Maciej Bogdan - przewodniczący związku.

W przekazanym do redakcji komunikacie Maciej Bogdan - przewodniczący OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży oraz wiceprzewodnicząca Hanna Kowalewska – piszą, że „fizjoterapeuci i diagności mówią „dość ratowania systemu naszym kosztem” i zapowiadają wznowienie protestu.”
- Ministerstwo Zdrowia kolejny raz odprawiło nas z kwitkiem. Pomimo, że chwali się 4 mld zł na ochronę zdrowia, nas nadal pomija – napisali. - Od wielu lat sytuacja fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych jest krytyczna. Podczas gdy grupie lekarzy i pielęgniarek udaje się coś wywalczyć, my jesteśmy w dalszym ciągu na marginesie zawodów medycznych. Od stycznia 2019 fizjoterapeuci przejęli część kompetencji lekarzy rehabilitacji. Ruszyły wizyty fizjoterapeutyczne, dzięki którym, mogą oni ustalać plan usprawniania pacjenta. Przyspiesza to w znacznym stopniu okres oczekiwania na zabiegi w poradniach rehabilitacji i sam proces leczenia. Ministerstwo zdrowia pomimo gróźb związkowców ustaliło termin spotkania z ich krajowymi przedstawicielami na koniec września. Tak wyglądają realia odnośnie wspólnych rozmów - podkreślają.
Fizjoterapeuci i diagności  podają, że od 23 września 2019 wznowiony będzie ich protest. 
- Forma jego na tą chwilę jest utajniona - zaznaczają Maciej Bogdan i Hanna Kowalewska szefowie związku zawodowego fizjoterapeutów w łomżyńskim szpitalu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę