Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 września 2022 napisz DONOS@

Fizjoterapeuci zapowiadają wznowienie protestu we wrześniu!

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi w całej Polsce planują wznowienie i zaostrzenie protestu, który zawiesili wraz z diagnostami laboratoryjnymi 30 maja 2019 roku po spotkaniu z Ministrem Zdrowia w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie ze stroną związkową. Teraz, także rehabilitanci ze szpitala w Łomży mówią, że kredyt zaufania jaki został przyznany Ministerstwu Zdrowia przez związkowców jest na wyczerpaniu. - Jeśli nic się nie zmieni, komitet protestacyjny jesienią wznowi swoje akcje do których planują przyłączyć się członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – podaje Maciej Bogdan przewodniczący związkowców z łomżyńskiego szpitala.

Fizjoterapeuci podkreślają, że dali kolejną szansę ministrowi zdrowia, który w maju rozmawiając z protestującymi, obiecał im mediację z dyrektorami szpitali, mającą spowodować podwyżki płac. Do szpitali powędrowały w lipcu 2019 dodatkowe fundusze w formie zwiększenia ryczałtu na niektóre świadczenia, które obiecano przeznaczyć na podniesienie płac fizjoterapeutów i pozostałych zawodów pominiętych w służbie zdrowia. Z informacji jakie posiadają związkowcy wynika, że 70% placówek  w całej Polsce nie otrzymało podwyżek. W tej grupie są także protestujący rehabilitanci ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Maciej Bogdan - przewodniczący OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży i Hanna Kowalewska  wiceprzewodnicząca związku podają, że w Łomży doszło do spotkania z przedstawicielami NFZ i dyrekcją szpitala, ale nie przyniosło ono jednak spodziewanych rezultatów.
- Związek nadal pozostaje w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala - podają.
- Kredyt zaufania jaki został przyznany Ministerstwu Zdrowia przez związkowców jest na wyczerpaniu. Fizjoterapeuci w całej Polsce są mocno rozżaleni niezrealizowaniem obietnic – zaznaczają dodając, że jeśli nic się nie zmieni, komitet protestacyjny jesienią wznowi swoje akcje. Do protestu powrócić mają także rehabilitanci z OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Akcja ma szansę zbiec się z kampanią wyborczą – zauważają Maciej Bogdan i Hanna Kowalewska dodając, że wówczas swój protest wznowią także członkowie Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych. - Przypominamy, iż jesteśmy ludźmi z wyższym wykształceniem, nasza praca jest trudna  oraz obciążona odpowiedzialnością za powrót do zdrowia pacjentów, a nasze wynagrodzenie na uwłaczającym poziomie – podkreślają związkowcy. - Od 1 stycznia 2020 płaca minimalna będzie wynosiła 2450 zł brutto i nie będą wliczane do niej pochodne. Wtedy płace fizjoterapeutów, masażystów i terapeutów zajęciowych zrównane zostaną z płacami personelu pomocniczego. Nasza Grupa zawodowa jest zdesperowana, sytuacja w naszym środowisku jest dramatyczna. Oczekujemy radykalnych zmian i godnych płac, adekwatnych do odpowiedzialnej pracy – mówią.

Przypomnijmy do kulminacji akcji protestacyjnej w łomżyńskim szpitalu doszło w maju. Protest fizjoterapeutów rozpoczął się masowym oddawaniem krwi, co sprawiło, że w pracy 7 maja nie było prawie nikogo. W połowie miesiąca rehabilitanci masowo zachorowali, przez co przez tydzień praktycznie nie działały oddział i poradnia rehabilitacyjna szpitala.  


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę