Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu

O tym, że trzech lekarzy specjalistów z oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia informowaliśmy na początku czerwca. - To dobrzy i doświadczeni lekarze z długim stażem zawodowym, jednak szukają lżejszej pracy... - informowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala. Komplikująca się sytuacja w położnictwie to zaledwie mały fragment systemu personalnego, gdyż szpital potrzebuje jeszcze więcej lekarzy innych specjalizacji do przyjmowania pacjentów w poradniach i leczenia na oddziałach, do pracy na dyżurach nocnych oraz przeprowadzania operacji.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że zwalniający się lekarze mają oferty zatrudnienia w szpitalach powiatowych, gdzie jest mniej pacjentów, a co za tym idzie – praca jest spokojniejsza, zdarza się mniej błędów i powodów do ewentualnych roszczeń względem lekarzy.

Na pytanie, jakich lekarzy obecnie najbardziej potrzebuje szpital w Łomży, wicedyrektor Majewska – Dąbrowska odpowiada, że „łatwiej powiedzieć, jakich lekarzy nie poszukujemy”. - Dramatycznie potrzebujemy dla zapewnienia odpowiedniego poziomu opieki medycznej zwłaszcza psychiatrów, ginekologów i położników, kardiologów oraz anestezjologów – precyzuje. Zostały ogłoszone również dwa konkursy dla chętnych sprawować funkcję ordynatorów na oddziałach kardiologii i anestezjologii. W okresie urlopowym brak anestezjologów daje się szczególnie we znaki, ponieważ zakłóca rytmiczny cykl przeprowadzania zabiegów i operacji na bloku operacyjnym. 
Wicedyrektor szpitala przyznaje, że z powodu niedoboru personelu fachowego trzeba było poprzekładać terminy niektórych operacji planowych. Oprócz tego, w łomżyńskim szpitalu pilnie potrzeba lekarzy radiologów i jest praca dla kilkunastu pielęgniarek. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę