Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Rehabilitanci ze szpitala zawiesili protest

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników Fizjoterapii OT przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zakończyli udział w ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo i zawiesili protest.

Jak przekazuje Hanna Kowalewska wiceprezes OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży protest, który rozpoczął się 7 maja  2019 masowym oddawaniem krwi dla pacjentów, został jedynie zawieszony po spotkaniu z Ministrem Zdrowia 30 maja 2019 w Centrum Rady Dialogu Społecznego w Warszawie ze stroną związkową. 
- Po pisemnych deklaracjach od ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego do września będziemy sprawdzać czy rzeczywiście uda się nam zdobyć pieniądze, które zdaniem Ministerstwa i NFZ wpłynęły do naszych placówek – przekazuje Kowalewska. - Jesteśmy przekonani, że minister wywiąże się ze swoich zapewnień. Kredyt zaufania będzie jednak niewielki i jeżeli do końca wakacji nie uda się osiągnąć spełnienia naszych postulatów wrócimy silniejsi i bardziej zjednoczeni w bardziej zaostrzonej formie. 
Związkowcy rehabilitanci zapewniają, że nie przestają walczyć o godne wynagrodzenie, zwiększenie wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, urlopy szkoleniowe, podwyżki dla innych grup zawodowych tzw. pominiętych. Przypominają także, że OZZPF Oddział Terenowy przy  Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży od 1 marca 2019 jest w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala i czeka na spełnienie postulatów zawartych w sporze.
Rehabilitanci domagają się przede wszystkim podwyżki wynagrodzeń o 1600 zł brutto. Dziś ich pensja w wielu przypadkach nie osiąga najniższej krajowej i wynosi 2100 zł brutto.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę