Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rehabilitanci ze szpitala zachorowali

Praktycznie nie funkcjonuje rehabilitacja Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Protestujący od kilku tygodni fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zachorowali i od dziś są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szpitala póki co sprawy nie komentuje.

Związek zawodowy pracowników fizjoterapii od 1. marca oficjalnie wszedł w spór zbiorowy z dyrekcją łomżyńskiego szpitala. Domagają się podwyżki w wysokości 1600 złotych brutto, urlopów szkoleniowych, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych. Protestujący rehabilitanci chcą także wzrostu wynagrodzeń w innych grupach zawodowych na przykład techników analityki medycznej i techników elektroradiologii. Od początku miesiąca rehabilitanci z Łomży przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo, czyli maj bez fizjoterapeutów. Przed tygodniem większość z rehabilitantów pracujących w łomżyńskim szpitalu honorowo oddała krew, co sprawiło, że przez jeden dzień nie było ich w pracy. Później rozpoczęli strajk włoski, dokładniej i wolniej wykonując zabiegi pacjentom. Teraz przeszli do kolejnego z zapowiadanych sposobów zwrócenia uwagi na swoje postulaty – zwolnień lekarskich. 

O tym, że taka formę protestu rozpoczęli powiadomili nas pacjenci szpitala informując, że nie są dziś wykonywane zabiegi rehabilitacyjne. Informacje potwierdziliśmy u administracji szpitala. Na razie nie wiadomo ilu rehabilitantów poszło na zwolnienia lekarskie i jak długo będą chorować. 

Przypomnijmy, że taką formę nacisku wykorzystali w ubiegłym roku, po kilku miesiącach legalnego protestu, policjanci i okazała się ona skuteczna.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę