Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wielka majówka w Łomży statystycznie bezpieczna

Główne zdjęcie
3. maja w Krzewie samochód stoczył się do Narwi, ale nikt z ludzi nie ucierpiał

- Było pracowicie, ale obyło się bez większych nieszczęść – ocenia długi majowy weekend Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - Od 1. maja do 5. maja szpitalny oddział ratunkowy oraz lekarze dyżurujący w nocnej i świątecznej pomocy przyjęli kilkuset pacjentów, którzy po zaopatrzeniu doraźnym powrócili do swoich domów.

Od środy do niedzieli za dnia było słonecznie i ciepło, z wyjątkiem ostatniej nocy, dlatego ludzie skorzystali z wypoczynku na świeżym powietrzu, spacerów, przejażdżek rowerowych, grillowania na działkach czy przy domach. Ale w międzyczasie w ciągu pięciu dniu wielkiej majówki musiało z pomocy medycznej lekarzy i personelu SOR skorzystać 236 pacjentów. Jak ogólnie podsumowuje dyrektor Mariusz Obrycki, nie było ciężkich urazów ani zgonów na SOR-ze: wszyscy są uratowani. Nie było strasznych wypadków, statystycznie także nie działo się więcej niż w weekend w zwykłym tygodniu. Kilka osób pod wpływem alkoholu trochę zakłóciło długi, ale spokojny tydzień majówek.
- O połowę więcej pacjentów przyjmowali lekarze nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej: aż 258 dorosłych i 111 dzieci od 1. do 5. maja – informuje Jolanta Gryc,  pełnomocnik dyrektora do spraw jakości i akredytacji w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Na szczęście, i tutaj nie było nieszczęścia.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę