Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Mariusz Obrycki dyrektorem szpitala

Główne zdjęcie
Mariusz Obrycki, nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży (fot. GoldenLine.pl)

Potwierdzają się nasze poniedziałkowe informacje o tym, że Mariusz Obrycki wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała w Łomży. W piątek zarząd województwa, który pełni funkcję właściciela łomżyńskiego szpitala, powołał go na to stanowisko. Kontrakt ma na 6 lat, a wynagrodzenie miesięczne na początek ustalono na 14 tysięcy złotych.

- W dniu 8 kwietnia 2019 r. komisja konkursowa dokonała oceny ofert i przeprowadziła indywidualne rozmowy z kandydatami przystępującymi do drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W wyniku tajnego głosowania, bezwzględną większością głosów został wybrany Pan Mariusz Obrycki. Wobec powyższego Zarząd Województwa Podlaskiego w dniu 12 kwietnia 2019 r. podjął Uchwałę Nr 34/461/2019 w sprawie powołania Pana Mariusza Obryckiego na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży na okres 6 lat od dnia 15 kwietnia 2019 r. do dnia 14 kwietnia 2025 r. - przekazała nam Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Dziś także podczas posiedzenia zarząd województwa rozpatrywał jeszcze dwie uchwały w sprawie konkursu na dyrektora szpitala. Przed podjęciem uchwały w sprawie powołania Mariusza Obryckiego na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, zarząd podjął uchwałę w sprawie odmowy uwzględnienia wniosku o stwierdzenie nieważności  postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora łomżyńskiego szpitala, a później uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego nowego dyrektora. Mariusz Obrycki otrzymał wynagrodzenie miesięczne w wysokości 14.000,00 zł.

Mariusz Obrycki pochodzi z Łomży. Ostatnio pracował jako kierownik działu technicznego i obsługi gospodarczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, a wcześniej przez około 10 lat był kierownikiem Delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Łomży.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1120 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Ubiegłoroczny budżet szpitala wynosił 126 milionów złotych, czyli był równy niemal 1/3 budżetu miasta Łomża. Rok 2018 szpital zamknął stratą na poziomie (-) 4,5 mln zł.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę