Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Obrycki wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Łomży

Mariusz Obrycki ma być nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Pochodzi z Łomży i ostatnio był zatrudniony jako kierownik działu technicznego i obsługi gospodarczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, a w poniedziałek wygrał organizowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku konkurs na dyrektora szpitala w Łomży. Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, potwierdzając nasze informacje o wyłonieniu przez komisję konkursową zwycięzcy nie podaje jego nazwiska zaznaczając, że kandydatura ta musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Województwa.

Do drugiego w ostatnich tygodniach konkursu na dyrektora  Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży zgłosiło się sześcioro kandydatów. W poniedziałek z nimi spotkała się komisja konkursowa, która po przeprowadzeniu rozmów indywidualnych z kandydatami, większością głosów wskazała najlepszego z nich. Jak wynika z naszych informacji to Mariusz Obrycki z Łomży. To kierownik działu technicznego i obsługi gospodarczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, a wcześniej był m.in. kierownikiem Delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia.

Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa podaje, że komisja konkursowa dokonała oceny ofert i przeprowadziła indywidualne rozmowy z kandydatami przystępujacymi do drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
- W wyniku tajnego głosowania, bezwzględną większością głosów został wybrany kandydat na to stanowisko - przekazuje nie ujawniając jego nazwiska. - Kandydatura ta musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Województwa, który podejmie decyzję w tej sprawie w najbliższym czasie - dodaje Smaczna-Jórczykowska.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1120 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze.

Ubiegłoroczny budżet szpitala wynosił 126 milionów złotych, czyli był równy niemal 1/3 budżetu miasta Łomża. Rok 2018 szpital zamknął stratą na poziomie (-) 4,5 mln zł.

Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor szpitala Roman Nojszewski funkcję pełnił przez półtora roku i został zwolniony w trybie natychmiastowym pod koniec stycznia. Władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę