Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Sześciu chętnych na fotel dyrektora

Sześć ofert wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w drugim konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Tym razem nie są już tylko mieszkańcy Łomży, a wśród kandydatów mają być także osoby z dużym doświadczeniem w zarządzaniu tego typu placówkami. - Kandydaci to mieszkańcy województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego - podaje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze wcześniejsze informacje o szóstce kandydatów.

Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor szpitala Roman Nojszewski funkcję pełnił przez półtora roku i został zwolniony w trybie natychmiastowym pod koniec stycznia. Władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”. Z dokumentów, do których dotarliśmy wynika, że rok 2018 szpital zamknął stratą na poziomie (-) 4,5 mln zł. 

Poprzedni konkurs odbył się w połowie marca. Wówczas zgłosiło się tylko dwóch kandydatów. Obaj byli mieszkańcami Łomży, ale żaden z nich nie jest lekarzem, ani dotychczas zawodowo nie był związany ze szpitalem. To właśnie to – według naszych informacji – sprawiło, że żaden z nich nie zdołał przekonać do siebie wymaganej większości komisji mimo kilkukrotnie zarządzonych glosowań. Wobec tego pierwszy konkurs zakończył się bez rozstrzygnięcia, a zarząd województwa, po którego formalnie podlega szpital, szybko ogłosił kolejny konkurs. Termin zgłaszania się kandydatów minął wczoraj. Z naszych informacji wynika, że tym razem kandydatów jest sześciu. 
Wśród nich są także osoby z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu tego typu placówkami. 
Posiedzenie komisji konkursowej, która ma wyłonić najlepszego z nich ma odbyć się w poniedziałek 8 kwietnia. 

Podkreślania wymaga fakt, że szpital w Łomży to także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1120 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Cały ubiegłoroczny budżet łomżyńskiego szpitala wynosił 126 milionów złotych, czyli był równy niemal 1/3 budżetu miasta Łomża.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę