Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w szpitalu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

„Dzisiaj o siódmej chciałem oddać do badania krew i okazało się, że laboratorium przyjmie tylko osoby ze skierowaniami na cito. Mówili, że jutro będzie to samo. Ktoś coś wie, kiedy laboratorium będzie normalnie pracowało?” - napisał na forum portalu 4lomza.pl internauta o pseudonimie Aro. Z kolei Czytelniczka „Czwórki” zadzwoniła do redakcji z przestrachem, jakie tłumy ludzi kłębią się w olbrzymich kolejkach przy laboratorium, sięgających korytarza w szpitalu. „Cyrk w laboratorium i odszedłem z kwitkiem!” - opowiadał oburzony pacjent. Oddał krew do badania obok – prywatnie.

- Wszyscy technicy analityki medycznej z laboratorium, których jest kilkunastu, przysyłali dzisiaj od rana zwolnienia lekarskie – potwierdza wicedyrektor Hanna Majewska – Dąbrowska, zastępca  dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od środy, 20. marca, pełniącą obowiązki dyrektora jest wicedyrektor ds. pielęgniarstwa Joanna Chilińska. Przypomnijmy, że na stanowisko Romana Nojszewskiego, zwolnionego z końcem stycznia, po raz drugi musi odbywać się konkurs z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, ponieważ pierwszy konkurs nie wyłonił żadnego z dwóch kandydatów z Łomży. - Niektórzy technicy mieli zwolnienia na drukach L-4 na czwartek i piątek, inni na poniedziałek i wtorek, i kolejne dni następnego tygodnia – kontynuuje dr Majewska – Dąbrowska. - Będziemy musieli pilnie porozmawiać z pracownikami i ich związkiem zawodowym na temat przyczyn tej sytuacji, bardzo trudnej dla oczekujących pacjentów. Trudno mi uwierzyć, że kilkanaście dorosłych osób nagle, niespodziewanie zachorowało w tym samym czasie.

Wicedyrektor łomżyńskiego szpitala zapewnia: - Postaraliśmy się, żeby laboratorium nie zostało całkowicie wyłączone z działalności. Z powodu zaskoczenia zwolnieniami L-4 od tylu osób naraz, wprowadziliśmy wyłączność badań z cito, zanim na nowo zorganizujemy pracę z powodu absencji. Zakład diagnostyki mikrobiologicznej i zakład diagnostyki obrazowej pracowały jak każdego dnia.

Nawiązując do tytułu „Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w szpitalu” nie wiadomo, czy nieobecność chorobowa techników to nieformalna forma protestu przeciwko ich sytuacji płacowej...

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę