Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Drugi konkurs na dyrektora szpitala

Główne zdjęcie
Szpital wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze poniedziałkowe informacje, że pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. - W wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata – ujawnia rzeczniczka.

Konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala ogłosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku, po tym gdy pod koniec stycznia w trybie nagłym odwołano dotychczasowego dyrektora Romana Nojszewskiego. Pełnił tę funkcję przez półtora roku, a informując o rozwiązaniu umowy władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.
Do konkursu na nowego dyrektora przystąpiło tylko dwóch kandydatów. Byli to mieszkańcy Łomży, którzy nie są lekarzami, ani dotychczas nie byli zawodowo związani ze szpitalem. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się  posiedzenie komisji konkursowej, która przeprowadziła rozmowy z kandydatami, ale jak informowaliśmy żaden z nich nie zdołał przekonać do siebie wymaganej większości komisji. Powodem miał być brak doświadczenia szpitalnego. 
Teraz  Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, podała, że w wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży bezwzględną większością głosów. Wobec czego komisja uznała, że postępowanie jest nierozstrzygnięte. 
Dziś na posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu na stanowisko dyrektora łomżyńskiego szpitala. Oferty należy składać w terminie 10 dni. Wymagania są takie same jak w poprzednik konkursie:  wykształcenie wyższe, staż pracy na stanowisku kierowniczym - co najmniej pięcioletni albo trzyletni jeśli kandydat ten ma ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie, oraz „wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę