Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Konkurs na dyrektora szpitala bez rozstrzygnięcia

Główne zdjęcie
Szpital wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Do rywalizacji przystąpiło dwóch kandydatów - mieszkańców Łomży, ale po przesłuchaniu przez komisję konkursową żaden z nich nie zyskał wymaganego poparcia większości członków komisji.

Konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala ogłosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku, po tym gdy pod koniec stycznia w trybie nagłym odwołany został dotychczasowy dyrektor Roman Nojszewski z Warszawy. Pełnił tę funkcję przez półtora roku, a informując o rozwiązaniu umowy władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.
Do konkursu na nowego dyrektora przystąpiło tylko dwóch kandydatów. Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, potwierdzała nasze wcześniejsze informacje, że w ramach konkursu wpłynęły dwie oferty, złożone przez mieszkańców Łomży. 
Z naszych informacji wynika, że żaden z nich nie jest lekarzem, ani dotychczas zawodowo nie był związany ze szpitalem. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się  posiedzenie komisji konkursowej, która przeprowadziła rozmowy z kandydatami, ale – jak wynika z nieoficjalnych informacji – żaden z nich nie zdołał przekonać do siebie wymaganej większości komisji. Powodem miał być brak doświadczenia szpitalnego. Formalnie konkurs na stanowisko  dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży nie został rozstrzygnięty. Ma być ogłoszony kolejny konkurs. 

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to największy zakład w mieście. Zatrudnia ponad tysiąc osób i zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz powiatów zachodniej części województwa podlaskiego.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę