Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Dwóch chętnych na fotel dyrektora szpitala

Tylko dwóch kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak wynika z naszych informacji obaj są mieszkańcami Łomży i żaden z nich nie jest lekarzem.

Konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala ogłosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku, bo pod niego podlega ta placówka. Poprzedni dyrektor Roman Nojszewski z Warszawy funkcję pełnił przez półtora roku i został zwolniony w trybie natychmiastowym pod koniec stycznia. Władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.

Ogłoszone w konkursie wymagania formalne na nowego dyrektora nie były wielkie: wykształcenie wyższe, staż pracy na stanowisku kierowniczym - co najmniej 5-letni albo 3-letni jeśli kandydat ten ma ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie. Poza tym należało złożyć pisemną – maksymalnie na 6 stron - koncepcję pracy na stanowisku dyrektora szpitala na najbliższe 6 lat. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji do konkursu zgłosiło się dwóch kandydatów. To mężczyźni. Obaj są mieszkańcami Łomży i żaden z nich nie jest lekarzem. O tym, który ma  „wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”, ma zdecydować komisja konkursowa. Przesłuchania obu kandydatów wyznaczono na najbliższy poniedziałek. 

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to największy zakład w mieście. Zatrudnia ponad tysiąc osób i zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz powiatów zachodniej części województwa podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę