Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Hospicjum w Łomży dostało 1 milion 300 tys. zł z RPO

- Jeszcze nie wiem, naprawdę?! To potwierdzona informacja...?! A do nas nie przyszła wiadomość – zadawała dziś pytania uradowana Teresa Steckiewicz (lat 81), współzałożycielka i nieprzerwanie od ponad 26 lat prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pw. Św. Ducha, które prowadzi działalność w ciasnym budynku przy ul. Rybaki w Łomży. Łomżyńskie Hospicjum dostało 1 milion 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozbudowę siedziby. Decyzja podjęta w dobrym momencie, gdyż budowlańcy zaczynają kłaść dach.

- Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim, dzięki którym to wysokie dofinansowanie nam przyznano, to przecież nie są pieniądze dla mnie – śmieje się szczęśliwa Teresa Steckiewicz. - Całość budowy ma kosztować 1 milion 650 tysięcy złotych, więc takie wysokie dofinansowanie to jak dar z nieba. Pierwszy przetarg był unieważniony, ze względu na zbyt wysokie koszty wykonawcy. Ucieszyłam się niezmiernie, jak w drugim przetargu na rozbudowę wygrała oferta solidnej firmy Pana inżyniera Andrzeja Wszeborowskiego, który prowadził przed laty prace budowlane i przy obecnym budynku.

Rozbudowa hospicjum o piętrowy budynek z poddaszem użytkowym finansowana jest w 80 proc. z Urzędu Marszałkowskiego, a w 20 proc. z darowizn i 1 procenta podatku. - Tak dobrze się złożyło, że pracom na budowie sprzyjała lekka zima – opowiada Pani Teresa. - W listopadzie 2018 zaczęli, a właśnie stawiają rusztowania. Przypuszczam, że w ciągu tygodnia, dwóch położą blachę na dachu.
Według harmonogramu, dobudówka z wyposażeniem ma być oddana do użytku w listopadzie 2019. Obecnie hospicjum ma 15 łóżek dla chorych przewlekle lub nieuleczalnie i ze starości. Przybędą 4 łóżka, prawdopodobnie aż w dwóch salach. Na poddaszu ma znajdować się pralnia, zaś poniżej sale rehabilitacji i terapii zajęciowej, archiwum dokumentacji pacjentów, magazyny żywności i bielizny.  

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę