Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przewodnicząca Metelska rezygnuje

Główne zdjęcie
Izabela Metelska

- Zrezygnowałam wczoraj z funkcji przewodniczącej związku pielęgniarek i położnych, ze względu na rozbieżne stanowiska i inną wizję prowadzenia oraz rozwoju szpitalnej organizacji związkowej – informuje Izabela Metelska (lat 47), która od 2015 roku była przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z odwołaniem przez Urząd Marszałkowski dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego, o czym dowiedziałam się wczoraj godzinę później po swojej decyzji.

Izabela Metelska nie kończy jednak z pracą na rzecz swojego środowiska. - Zrezygnowałam z funkcji przewodniczącej ZOZ OZZ PiP, ale pozostałam przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży - wyjaśnia. - W Izbie nadal będę aktywnie pracować na rzecz środowiska, zabiegać o poprawę warunków pracy i płacy w naszym zawodzie i angażować się w rozwiązywanie bieżących problemów.

Ustępująca przewodnicząca OZZ PiP w Łomży nie chciała skomentować decyzji o odwołaniu dyrektora łomżyńskiego szpitala, podobnie zresztą jak on sam, co zaproponowaliśmy wczoraj. Jej zdaniem, sytuacja w tej sprawie nie jest wystarczająco przejrzysta, ani też nie sprzyja temu fakt, że wielokrotnie jako wyrazista reprezentantka środowiska pracowniczego była w sporach i konfliktach z byłym dyrektorem. Chodziło zwłaszcza o podwyżki płac dla białego personelu, żeby dać poczucie stabilizacji pracującym i zachęcać do pracy młode pokolenie, oraz - m.in. - o dodatki dla emerytek.

Izabela Metelska, jeszcze  przed objęciem funkcji przewodniczącej OZZ PiP w szpitalu w Łomży, pracowała tamże jako pielęgniarka na oddziale neurologii, natomiast teraz jest pielęgniarką w Hospicjum pw. Ducha Świętego przy ul. Rybaki.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę