Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

L-karnityna w płynie – jak działa na odchudzanie?

L-karnityna to substancja, która pomaga spalać tłuszcz Twojemu organizmowi. Bardzo często jest wykorzystywana przez kulturystów i sportowców, a także osoby na diecie redukcyjnej. Twój organizm może sam syntetyzować L-karnitynę, ale tylko w niewielkim stopniu. Dlatego najczęściej L-karnityna przyjmowana jest wraz z dietą lub jako suplement diety. Sprawdź, jak działa L-karnityna w płynie!

Co to jest L-karnityna?

Przez wiele lat L-karnityna była nazywana witaminą BT. L-karnityna to substancja witaminopodobna, która może być syntetyzowana przez Twój organizm. Potrzebny jest mu do tego m.in. hormon zwany lizyną. Karnityna swoją nazwę zawdzięcza temu, że prawie w całości jest składowana w Twoich mięśniach (także w mięśniu sercowym). Caro, carnis z łaciny oznacza mięso.

Karnityna występuje w dwóch wersjach: prawo- i lewoskrętnej. Ale to L-karnityna (lewoskrętna) jest bardzo ważna dla Twojego prawidłowego funkcjonowania. Przede wszystkim bierze udział w transporcie energii do mięśni i wspomaga spalanie tłuszczu. Dlatego jest tak popularna jako suplement diety na odchudzanie.

Twój organizm może wytworzyć jedynie 25% dziennego zapotrzebowania na L-karnitynę. Dlatego należy dostarczać ją wraz z jedzeniem do organizmu.

Jak działa L-karnityna w płynie czy tabletkach?

Czy wiesz, jak działa L-karnityna na odchudzanie? Zadaniem tej substancji jest przede wszystkim transportowanie kwasów tłuszczowych do mitochondriów Twoich komórek. Tam kwasy tłuszczowe, mówiąc w dużym uproszczeniu, są zamieniane na energię. Tak właśnie dochodzi do spalania tłuszczów i węglowodanów. L-karnityna sprzyja więc redukcji masy.

Oprócz tego, ze względu na wytwarzanie energii w organizmie, L-karnityna w płynie czy w tabletkach, stosowana jest często jako suplement diety przez sportowców. Dodatkowo L-karnityna pomaga w łagodzeniu bólu mięśni po treningu. Dzieje się tak, bo ogranicza ona gromadzenie mleczanów w mięśniach.

Co więcej, L-karnityna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej niedobór może objawiać się zmęczeniem, nawet po niewielkim wysiłku, czy spadkiem sprawności intelektualnej. Niedobory L-karnityny często pojawiają się u osób cierpiących na cukrzycę. Dlatego właśnie w niektórych przypadkach, najczęściej kiedy stwierdza się zbyt duże stężenie lipidów we krwi, lekarze mogą zalecić suplementację diety L-karnityną w formie tabletek, proszku czy płynu. Przykłady l-karnityny w różnych formach znajdziesz pod linkiem: https://drmax.pl/odchudzanie/l-karnityna.

Naturalne źródła L-karnityny

Najlepsza L-karnityna znajduje się w mięsie. Bogatym źródłem L-karnityny jest wołowina czy dziczyzna. Sporo L-karnityny zawierają także ryby, drób czy mięso z królika. Problem z uzupełnieniem niedoborów L-karnityny mogą mieć zatem wegetarianie i weganie.

W takich przypadkach poleca się suplementy diety, w których skład wchodzi L-karnityna. Apteka to miejsce, w którym znajdziesz bezpieczne preparaty z L-karnityną. Może się ona znajdować w kompleksowo działających środkach na odchudzanie lub też w preparatach przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie.

L-karnityna to nie tylko środek odchudzający, ale przede wszystkim substancja niezbędna do codziennego funkcjonowania Twojego organizmu. Jej niedobór może mieć bardzo negatywne skutki dla Twojego organizmu, takie jak zaburzona praca nerek czy serca. Dlatego właśnie warto pilnować odpowiedniej ilości L-karnityny w diecie.

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę