Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezpieczeństwo w chorobie - jak to zrobić?

Wiadomość o ciężkiej lub przewlekłej chorobie to duży cios zarówno dla nas samych, jak i naszych najbliższych. Niestety, stres i zdenerwowanie to nie najlepsze warunki do podejmowania istotnych życiowych decyzji. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się na wypadek złego stanu zdrowia.

Choroby cywilizacyjne – co nam  zagraża?

Hałas, stres, zanieczyszczenie środowiska, niezdrowe jedzenie – z tym wszystkim stykamy się w naszym codziennym życiu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo otoczenie wpływa na nasze zdrowie. Niestety, częstotliwość występowania tak zwanych chorób cywilizacyjnych jest wysoka, a ryzyko nie dotyczy już tylko osób starszych, ale również młodych ludzi. Zawały serca, udary, nowotwory – te i wiele innych schorzeń mogą sprawić, że nasze życia z dnia na dzień z normalnego funkcjonowania zmieni się w walkę o powrót do zdrowia.

Finanse w chorobie

Nie mamy żadnego wpływu na to, kiedy dopadnie nas choroba. Nie wszyscy dysponujemy również odpowiednimi środkami, by zabezpieczyć się na ewentualność poważniejszego urazu bądź przypadłości. O kwestiach finansowych zaczynamy myśleć dopiero w chwili, gdy dowiadujemy się, że z naszym zdrowiem jest coś nie tak. W zależności od poziomu zaawansowania choroby, koszty leczenia mogą znacznie przerosnąć nasze możliwości. Część z nas w takich momentach wybiera leczenie w ramach publicznej służby zdrowia. Niestety, długie kolejki i miesiące oczekiwania na ważne zabiegi mogą okazać się kluczowe – w szczególności, gdy choroba postępuje szybko. W leczeniu ważnym elementem jest optymizm, a o ten niezwykle trudno w obliczu finansowych problemów.

Jak się zabezpieczyć?

Polisę na życie posiada w zasadzie większość z nas. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku jej zakres pozwala nam na podjęcie leczenia w razie choroby. Dlatego decydując się na zakup dodatkowej ochrony, zwróćmy szczególną uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia. Jeśli zależy nam na finansowym wsparciu w przypadku operacji, zapoznajmy się z listą zabiegów, które zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Wymiana zastawki serca, operacja bypass, zabiegi na aorcie czy przeszczepy narządów – te i wiele innych terapii może zostać pokrytych z naszego ubezpieczenia. Do tego dochodzą także utraty sprawności np. ruchowej, wzrokowej itp.

Życie po chorobie

Czasem choroba to jedynie początek naszych problemów, a kolejnym zmartwieniem może się okazać kilkutygodniowy pobyt w szpitalu oraz rehabilitacja. Dodatkowe zabiegi i wydłużony okres leczenia to koszty, z którymi trzeba się zmierzyć. Do tego może dochodzić także niezdolność do wykonywania zawodu – czasowa bądź permanentna. Jeśli jesteśmy głównym źródłem utrzymania naszej rodziny, z naszej pensji opłacane są codzienne wydatki, rachunki, raty kredytu itp. Ubezpieczenie na życie powinno zabezpieczyć nas również od takiej sytuacji. W ramach polisy możemy otrzymać wypłatę środków, które pomogą nam pokryć koszt pobytu w placówce medycznej. Jeśli nie będziemy w stanie wrócić do zawodu, odszkodowanie pokryje koszt naszej pracy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę