Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poniedziałek

Szpital Wojewódzki w Łomży zaplanowane wizyty i badania przeprowadzi jak w dzień powszedni, niezależnie od tego, co uchwalą posłowie z drugim dniem święta narodowego 12. listopada, czyli w poniedziałek po 11. listopada, gdyż 100. rocznica odzyskania Niepodległości wypada w niedzielę. - Pacjenci, którzy czekali kilka tygodni czy kilka miesięcy na przyjęcie przez lekarza specjalistę lub zabieg albo operację w naszej placówce, nie muszą się denerwować – uspokaja wicedyrektor Hanna Majewska- Dąbrowska.

- Oddziały szpitalne, przychodnie specjalistyczne i pracownie badań diagnostycznych, jak np. tomografu komputerowego bądź rezonansu magnetycznego, w najbliższy poniedziałek będą działać zgodnie z przyjętym grafikiem - podkreśla Hanna Majewska- Dąbrowska. - Ale zostaną nam od głosowania Sejmu w środę zaledwie dwa dni, by zorganizować pomoc nocną i świąteczną, jeśli w poniedziałek będą mieli wolne lekarze rodzinni.

W łomżyńskim szpitalu przygotowano 3 gabinety, w których mogą przyjmować lekarze w ramach nocnej i świątecznej pomocy medycznej. W obowiązujących od stycznia procedurach odbywa się to w szpitalu po godzinie 18. w dni powszednie (między godz. 8. a 18. pacjenci są przyjmowani przez lekarzy rodzinnych w POZ-ach) i całodobowo w weekendy oraz dni wolne od pracy. Z najbliższym poniedziałkiem może być problem, jeśli personel POZ-ów również otrzyma z woli Sejmu ustawowe wolne 12. listopada. - Mamy przygotowane grafiki dyżurów lekarzy i personelu w ramach nocnej i świątecznej pomocy dużo wcześniej. Dlatego teraz nie jesteśmy przygotowani, żeby zobligowani na ostatnią chwilę ustawą przez posłów świadczyć usługi medyczne jak POZ-y w ciągu całego dnia od godziny 8. do 18. w poniedziałek, 12. listopada – tłumaczy piętrzące się trudności, jakie wynikają z pospiesznego uchwalania przez Sejm i Senat dnia święta narodowego po Święcie Niepodległości. - Brakuje nam lekarzy, chętnych pracować na noce, a co dopiero przez cały dzień na ostatnią chwilę!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę