Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 kwietnia 2024 napisz DONOS@

5 Największych Mitów o Zabiegu Liposukcji Ud

Zabiegi z zakresy medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej zyskują na popularności. Wśród tych najpopularniejszych znalazła się także liposukcja ud. Czy aby na pewno wiemy o niej wszystko? Jak się okazuje, wciąż rozpowszechniamy o niej mity.

Zgrabna i szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, zwłaszcza przy obecnym trendzie życia fit. Na każdym kroku jesteśmy bombardowani informacjami o zdrowym trybie życia i doskonałym wyglądzie. Stąd zabiegi modelowania sylwetki stały się tak popularne a liposukcja ud, brzucha czy innych partii ciała nikogo już nie dziwi. Nadal jednak nabieramy się na pewne mity odnośnie zabiegu. W co wierzymy?

4lomza.pl 1.jpg

1. Magiczny sposób na odchudzanie

Liposukcja ud pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu, którego dana osoba nie jest w stanie pozbyć się ćwiczeniami oraz odpowiednią dietą. To nie prawda, że zabieg pozwala na odchudzenie. Usunięcie tkanki tłuszczowej sprawi, że będzie się trochę lżejszym, ale należy włożyć trochę pracy, aby dążyć do idealnej wagi. Odsysanie tłuszczu metodą liposukcji pozwala na przyśpieszenie osiągnięcia wymarzonego wyglądu, ale nie jest magicznym sposobem na osiągnięcie celu.

2. Żegnaj cellulicie!

Cellulit jest spowodowany uszkodzeniem tkanki łącznej pod skórą. Zabieg liposukcji ud sprawia, że odsysana jest tkanka tłuszczowa z wybranego obszaru. Z tego też powodu cellulitu należy pozbyć się innymi metodami, które będą dużo bardziej odpowiednie.

4lomza.pl 2.jpg

3. Bolesny zabieg

Liposukcja ud to ingerencja w ciało człowieka, jednakże w dzisiejszych czasach lekarze dysponują różnego rodzaju metodami. Wiele z nich jest na tyle zaawansowanych, że nie sprawiają bólu. Zabiegi potrafią być mało inwazyjne. Ból może być jednak sygnałem, że po zabiegu nastąpiły komplikacje.

4. Blizny i siniaki

Nikt nie chce, aby po zabiegu przez długi czas pozostawały blizny czy siniaki. Liposukcja ud posiada jednak metody, które są bezinwazyjne. Przykładem jest liposukcja ultradźwiękowa czy zabieg laserowy, który niszczy komórki tłuszczowe.

5. Już nigdy nie przytyjesz

Wiele osób błędnie sądzi, że po zabiegu nie trzeba przejmować się wagą. Podstawowym warunkiem dla zachowania stanu po zabiegu jest odpowiednia, zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia. Odessanie tłuszczu nie oznacza, że już nigdy on nie powróci.

Zabieg liposukcji ud nie jest magicznym rozwiązaniem dla osób, które chcą się odchudzić. Wiele z przypuszczeń na temat zabiegu wynika z braku świadomości czym jest zabieg lub tego jakie metody mogą być wykorzystywane. Najlepiej odpowiedzi szukać u lekarza specjalisty, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę