Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Potrzebna jest krew

Główne zdjęcie
Pobieranie krwi (fot. archiwum)

- Nasi stali krwiodawcy w czasie wakacji wyjeżdżają na urlopy albo do pracy za granicą i w magazynach zaczyna brakować bezcennej krwi, tak niezbędnej przy operacjach ludzi po wypadkach lub transfuzjach - mówi dr Anna Ogrodnik – Wycik, kierownik terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. W sobotę zorganizowano pobieranie krwi w ambulansie, który stanie na parkingu przy sklepie Brico Marche w Łomży. - To wspólna akcja dużej sieci sklepów i Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z nami – informuje dr Anna Ogrodnik – Wycik.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, aby utrzymać bezpieczny poziom zapasów krwi w magazynach, organizuje akcje w terenie. Łomżyńska stacja krwiodawstwa ma w tym ogromny udział, ponieważ dzięki takiemu spontanicznemu i bezinteresownemu darowi serc na bieżąco mogą otrzymywać krew chorzy i ofiary wypadków w szpitalach w Łomży, Kolnie, Zambrowie, Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem. W razie potrzeby korzystają z ofiarowanej przez donatorów krwi placówki w województwie podlaskim, również szpitale z Białegostoku i z Suwałk. W pierwszym półroczu 2018 łomżyńscy krwiodawcy oddali 3 742 donacje krwi po 450 ml i osocza – 3 368 krwi, którą można oddać co 8 tygodni, oraz 374 osocza, które można oddać co 2 tygodnie.

W sobotę, 14. lipca, w godzinach 11. - 15. ambulans RCKiK stanie przed Brico Marche przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 121 B. W niedzielę przeniesie się do Zambrowa – kościół Ducha Św. w godz. 9. - 14. Za tydzień w sobotę, 21. lipca, - kościół Trójcy Św. w Grajewie w godz. 9. - 13.; w niedzielę, 22. lipca, najpierw w Piątnicy na strzelnicy Fortu III w godz. 10. - 14.30, a potem na Muszli w Łomży między godz. 15.30 a 18. Przed Urzędem Miasta w Kolnie ambulans będzie w piątek, 27. maja, w godz. 9. - 13, natomiast w sobotę, 28. lipca, wakacyjna akcja wróci do Łomży, gdzie w stacji krwiodawstwa w Szpitalu Wojewódzkim od godz. 8. do 13.30 krew będą ochotniczo oddawać żołnierze Łomżyńskiego Batalionu Obrony Terytorialnej. - Zachęcamy, żeby do dobrego społecznie działania włączyli się też Czytelnicy portalu 4lomza.pl – apeluje dr Ogrodnik – Wycik.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę