Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: gospodarka.gazeta.pl

Rejestracja podatników od 13 kwietnia

13 kwietnia br. wejdzie w życie rozporządzenie ministra finansów dotyczące rejestracji podatników, chcących sprzedawać towary na rynkach UE - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów. Bez zarejestrowania się polscy podatnicy nie będą mogli uczestniczyć w handlu wewnątrzwspólnotowym.


Część podatników trafi do tego rejestru automatycznie, a część będzie musiała zgłosić odpowiednie wnioski do urzędów skarbowych. Według wcześniejszych informacji resortu, o rejestrację będzie musiało wystąpić ok. 100 tys. podmiotów.

Automatyczna rejestracja dotyczy tylko tych podatników, którzy złożyli już zgłoszenie rejestracyjne i zaznaczyli, że będą składać deklaracje podatkowe. Ci, którzy nie zaznaczyli, że będą składać te deklaracje, powinni się zarejestrow

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę