Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 listopada 2024 napisz DONOS@

Czepkowanie w PWSIiP

Ponad 40 młodych pań i czterech panów złożyło ślubowanie i przyjęło pielęgniarskie czepki. Przed nimi jeszcze rok nauki, a być może także uzupełniające studia magisterskie z pielęgniarstwa. Uroczystość czepkowania w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się po raz 11. – Kształcąc naszych studentów, zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby - mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży.

Studenci pielęgniarstwa I stopnia w PWSIiP w Łomży ślubowanie składają na czwartym semestrze. W tym roku czepki pielęgniarskie przyjęli z rąk dr Joanny Chilińskiej, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP oraz dr Agaty Gołębiewskiej, wykładowczyni.  
Wśród składających ślubowanie pielęgniarskie była m.in. Justyna Grzemba, studentka z najwyższą na drugim roku średnią ocen (4.8), twierdzi, że pielęgniarstwo to zawód zaufania społecznego, ma jednak nadzieję, że zarobki pielęgniarek „będą w przyszłości odzwierciedlać ten fakt”, a ona nie będzie musiała po studiach emigrować z Polski. Takich wątpliwości nie ma Nikoletta Panagiotakopulu. Urodziła się w Atenach, mieszka w Olsztynie, a na studia pielęgniarskie do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, do której trafiła po licznych perypetiach. Chciała zostać lotnikiem, studiowała mechanikę i budownictwo w Chełmie.
- Zawsze chciałam pracować w służbie zdrowia, ale czasem te plany ulegały modyfikacji, stąd pasja do lotnictwa. Myśl o byciu pielęgniarką jednak zwyciężyła – mówi studentka przyznając, że pielęgniarka zamierza być „w którymś z krajów anglojęzycznych”. 

Nie wszystkie wyjadą
Magdalena Wyszomirska na czepkowanie przyszła z ośmiomiesięczną córką Laurą. – O wyborze studiów zadecydowała choroba taty. Chciałam zdobyć wiedzę, aby móc ją wykorzystać także w domu – mówi. 
– Kształcąc naszych studentów,  zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby. Z tym większą przyjemnością obserwuję i doceniam te poczynania naszych studentów, które mają wymiar społeczny, charytatywny, wykraczają poza codzienne obowiązki związane z nauką, a często są także olbrzymimi przedsięwzięciami logistycznymi – mówił podczas uroczystości Rektor PWSIiP w Łomży, dr hab. Dariusz Surowik, przypominając, że żacy z łomżyńskiej uczelni zarejestrowali ponad pięciuset potencjalnych dawców szpiku kostnego, a sześć osób z tej grupy oddało szpik do przeszczepu. 
Rektor akcentował także, że uczelnia realizuje projekt Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, w którym studenci będą w niedalekiej przyszłości zdobywać umiejętności pracując na inteligentnych fantomach, symulujących choroby oraz dolegliwości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę