Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpitalu zakaźnym

Główne zdjęcie
Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego; Renata Szymańska, dyrektor WOPIT-u i Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego

Pod koniec lutego Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży otrzymał od władz samorządowych województwa podlaskiego budynek dawnego szpitala zakaźnego, a teraz 420 tys. zł dotacji na pracownie dokumentacji projektowej pod przyszłą jego modernizację. - Finalizujemy rozmowy. Wszelkie działania mogą pójść zdecydowanie do przodu – cieszyła się Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU dziękując członkom zarządu województwa „za to, że dostaliśmy możliwość rozwoju”. Budynek ośrodka przy ul. Rybaki ma powierzchnię około 860 m2, a stary szpital zakaźny, to ok. 3,5 tys. m2. Dyrektor Szymańska zapowiada, że po modernizacji chciałaby uruchomić także zakład opiekuńczo-leczniczy na 35-40 łóżek.

Wojewódzki Ośrodek Terapii i Uzależnień w Łomży powstał w 1992 r. i od funkcjonuje budynku przy ul. Rybaki. O planach zmiany siedziby na nieruchomości po starym szpitalu mówiło się od 2015 roku. Wówczas zaproponowano przeprowadzkę, ale rozważano nawet połączenie ośrodka ze szpitalem, bo obie placówki podlegają pod Urząd Marszałkowski w Białymstoku. W strukturze WOPiTU przy ul. Rybaki funkcjonuje Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia, oddział dzienny leczenia uzależnień 12 osobowy i całodobowy oddział terapii uzależnień, mogący przyjąć 30 osób. Przeprowadzka do starego szpitala zakaźnego  przy ul. M. Skłodowskiej – Curie pozwoli na przyjęcie większej liczby pacjentów, zwłaszcza leczonych stacjonarnie i stworzy przestrzeń do dalszego rozwoju. 
- Tak jak wówczas mówiłem WOPiTU musi mieć możliwość rozwoju. W tym miejscu możliwości te się wyczerpały – mówił Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa, który wraz z drugim członkiem zarządu  Stefanem Krajewskim, podpisywał w środę dokumenty przydzielające dotację dla ośrodka w wysokości ok. 420 tys. zł „na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej w związku z planowaną inwestycją modernizacji i dostosowania budynku przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 1 w Łomży”
- Jako zarząd województwa i radni Sejmiku będziemy wspierać te działania i kibicować, aby jak najszybciej udało się to zrobić – deklarował Krajewski. 
Dyrektor WOPiT-u Renata Szymański zapowiadała szybkie ogłoszenie przetargu na wykonawcę dokumentacji, tak by mogła być gotowa jeszcze w tym roku. Wtedy też będzie znany kosztorys modernizacji starego szpitala zakaźnego. Pieniądze na prace – co najmniej kilka milionów złotych -   dyrektor WOPiTU chciałaby pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, budżetu województwa i budżetu państwa. Jeśli to by się udało przeprowadzka migałaby nastąpić około 2020 roku.

Foto: Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego; Renata Szymańska, dyrektor WOPIT-u i Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego
Foto: Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego; Renata Szymańska, dyrektor WOPIT-u i Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego
Foto: Przekazanie podpisanej umowy
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę