Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu

Główne zdjęcie
Roman Nojszewski, dyrektor szpitala w Łomży, odbiera certyfikat akredytacyjny od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

- To ogromna przyjemność być w szpitalu, który działa dobrze – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia, który w czwartek wręczył Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży certyfikat akredytacyjny. Minister podkreślał, że zdobycie certyfikaty jest trudne, że przygotowanie musiało trwać od dłuższego czasu, i że to wspólny sukces załogi, dyrekcji i organu prowadzącego. Dodawał też, że certyfikat jakości powinien być gwarantem lepszego finansowania w niedalekiej przyszłości. Minister 9 pracownikom szpitala, którzy „dedykowali swoje życie, aby ta placówka działała tak, jak działa” wręczył też resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia.

Ministerialny audyt szpital w Łomży przechodził na początku grudnia 2017 roku. Sześciu audytorów przez trzy dni badało sytuację, dokumenty i infrastrukturę szpitala w 15 blokach tematycznych, z których każdy zawiera kilkanaście standardów z zakresu, m.in.: leczenie i opieka nad pacjentem, farmakoterapia, diagnostyka, kontrola zakażeń, zarządzanie ogólne, jakość i bezpieczeństwo pacjenta, zarządzanie środowiskiem opieki. O tym, że pozytywnie przeszedł wyniki badania było wiadomo już w pierwszej połowie lutego, a dziś minister Łukasz Szumowski przyjechał do Łomży, aby uroczyście przekazać certyfikat akredytacyjny dyrektorowi szpitala Romanowi Nojszewskiemu.
- To duży szpital z ponad 600 łóżkami. Jeśli widzi się, że spełnia normy i kryteria jakości to jest ogromna radość – mówił minister Szumowski podkreślając, że „jakość w medycynie to kluczowa kwestia”, która powinna mieć przełożenie także na finansowanie placówki. Minister podkreślał, że w najbliższych latach – szczególnie 2020 - 2021 – zaplanowany jest bardzo duży wzrost nakładów na  służbę zdrowia. - Pytanie komu dawać? Wydaje się, że tym, którzy zapewniają jakość – mówił dodając, że to „byłoby rozsądne”,  i dodawał, że tym gwarantem jest certyfikat jakości.
Minister gratulował dyrekcji szpitala, lekarzom i całej załodze. Dziękował także marszałkowi i samorządowi województwa, pod który szpital podlega, oraz obecnym na sali posłom Bernadecie Krynickiej i Lechowi Kołakowskiemu, za to, że wspierają jego rozwój i zabiegają, aby szpital był jednym z najlepszych. Minister Szumowski podkreślał, że łomżyński szpital „pokazuje się jako jasna wyspa finansowa i jakości medycyny, leczenia pacjentów” na mapie województwa i Polski. 

Przy okazji wizyt w łomżyńskim szpitalu minister Łukasz Szumowski wręczył resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia 9 pracownikom szpitala. Otrzymali je Anna Matys, Marzanna Gac, Bożena Tomaszewska, Halina Gromek, Joanna Daniłowska, Joanna Szymczak, Romuald Krynicki, Romuald Wojtkowski i Bogdan Szumski.

Foto: Roman Nojszewski, dyrektor szpitala w Łomży, odbiera certyfikat akredytacyjny od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego
Foto:
Foto:
Foto: poseł Lech Antoni Kołakowski
Foto: minister Łukasz Szumowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: członek zarządu województwa Stefan Krajewski
Foto: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski
Foto: Jacek Piorunek, wiceprzewodniczący Sejmiku i przewodniczący Rady Społecznej szpitala
Foto: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę