Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Zbierają stare okulary. Mogą uratować wzrok mieszkańcom Tanzanii!

Do końca kwietnia trwa organizowana przez PWSIiP w Łomży zbiórka okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Potrzebne są używane okulary korekcyjne tzw. „plusy” i „minusy” oraz okulary przeciwsłoneczne. Zajmują niepotrzebne miejsce w szufladach, a mieszkańcom Tanzanii mogą uratować wzrok. Akcję łomżyńska uczelnia organizuje na prośbę brytyjskich wolontariuszy o wspaniałych sercach!

Brytyjczycy Brain i Angie Savage od wielu lat świadczą usługi medyczne w Afryce, on jest okulistą, ona pielęgniarkę. Obecnie pracują w tanzańskim szpitalu w Mvumi.  – Zamiast inkubatorów, mamy plastikowe pojemniki, w które wkładamy nasze dzieci. Krew trzymamy w lodówce po coca-coli – mówią. 
Tanzania to państwo leżące we wschodniej Afryce. Powstało w 1963 roku z połączenia dawnych koloni brytyjskich, Tnaganiki i Zinzibaru.  – To kraj, w którym ludzie najpierw idą do szamana. Do szpital trafiają, gdy są w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Takie podejście do zdrowia, jak codzienna profilaktyka, po prostu nie istnieje – twierdzi Angie Savage.
Szpital w Mvumi boryka się z różnymi problemami: niedofinansowaniem, opóźnieniami rządu w refundacji usług medycznych, brakiem leków i profesjonalnego sprzętu. – Nasi pacjenci to przede wszystkim dzieci oraz ludzie z wirusem HIV. Wiele osób ma problemy ze wzrokiem, do nas trafiają już, gdy nic nie widzą, na przykład w wyniku zaawansowanej zaćmy. Okulary są u nas produktem deficytowym – informuje Angie Savage. 

Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę okularów! Prosimy, aby okulary wkładać do koperty opisanej rozmiarem szkieł. Jeśli nie jest znany, rozmiar opiszą organizatorzy zbiórki. 
Miejsca zbiórek okularów:
Portiernie PWSIiP, ul. Akademicka 1 i 14, Łomża
Portiernia Domu Studenta „Rubikon”, ulica Wiejska 16a, Łomża
Optyk,  ul. Stary Rynek,  Łomża
Kościół pw. NSJ, ul. Kościuszki 45, Rzekuń 
Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu, ul. Bohaterów Warszawy 21, Ostrołęka

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę