niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Stary „szpital zakaźny” dla WOPiTU

Jeszcze do niedawna budynki przy ul. M. Skłodowskiej Curie wykorzystywane były na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Teraz to się zmienia. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia nieruchomości z budynkami po dawnym szpitalu zakaźnym na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.

Należąca do samorządu województwa podlaskiego nieruchomość znajdujące się przy  ul. M. Skłodowskiej Curie w Łomży to trzy zabudowane działki o powierzchni ponad 1,2 ha. To przede wszystkim budynki starego szpitala, w tym także ten w którym znajdował się oddział zakaźny, oraz budynki tlenowni, chlorowni i materiałów łatwopalnych. Łącznie według ewidencji księgowej wartość budynków i sieci określono na ponad 4 miliony złotych. Cała nieruchomość ma została przeznaczona przez zarząd województwa do oddania na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży w nieodpłatne użytkowanie na czas nieokreślony.

Wojewódzki Ośrodek Terapii i Uzależnień w Łomży powstał w 1992 r. i od funkcjonuje budynku przy ul. Rybaki. O planach zmiany siedziby na nieruchomości po starym szpitalu mówiło się od roku. Jak przekonywały władze województwa pozwoli to na przyjęcie większej liczby pacjentów, zwłaszcza leczonych stacjonarnie i stworzy przestrzeń do dalszego rozwoju łomżyńskiego WOPiT. Na dzień dzisiejszy w strukturze WOPiTU przy ul. Rybaki funkcjonuje Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia, oddział dzienny leczenia uzależnień 12 osobowy i całodobowy oddział terapii uzależnień, mogący przyjąć 30 osób.


161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0