Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szpital w Łomży zdobył certyfikat akredytacyjny

- Certyfikat akredytacyjny od ministra zdrowia to ogromny sukces naszego szpitala po półtora roku przygotowań do skomplikowanej procedury akredytacji – cieszy się Roman Nojszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, po dobrej informacji, że największa placówka lecznicza w Łomżyńskiem i jedna z największych w Podlaskiem otrzymała potwierdzenie wysokiej jakości stanu budynku i wyposażenia oraz poziomu personelu lekarskiego i medycznego oraz zarządzania na każdym poziomie organizacji. - Natychmiast podzieliliśmy się tą radosną wieścią z podlaskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku, ażeby w najbliższym okresie rozliczeniowym uwzględnił certyfikat – liczę na dodatkowy milion do 2 mln zł.

Sześciu aydytorów przez trzy dni od rana do nocy badało sytuację, dokumenty i infrastrukturę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży na początku grudnia 2017 r. Zebrane materiały trafiły do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Na ich podstawie powstał raport do Rady Akredytacyjnej CMJ. - Wymogi, które szpital musiał spełnić, aby uzyskać certyfikat akredytacyjny, określa Centrum Monitorowania Jakości w „Zestawie standardów akredytacyjnych” w programie akredytacji szpitali – wyjaśnia Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora do spraw systemu zarządzania jakością i akredytacji. - 15 bloków tematycznych, z których każdy zawiera kilkanaście standardów z zakresu, m.in.: leczenie i opieka nad pacjentem, farmakoterapia, diagnostyka, kontrola zakażeń, zarządzanie ogólne, jakość i bezpieczeństwo pacjenta, zarządzanie środowiskiem opieki. Program akredytacji ma na celu doskonalenie opieki leczniczej. Proces akredytacji został sfinansowany w ramach projektu UE „Wsparcie szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”.
Dyrektor Roman Nojszewski podkreśla, że łomżyński szpital nie ma długów, nadwykonania usług medycznych są realizowane i terminowo opłacane, natomiast stan osobowy personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz laboratoryjnego jest na tyle stabilny, że wystarcza w realizacji kontraktu NFZ.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę