Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

„Oddaj krew... z Chrystusem” trwa już 10 lat

W Polsce, średnio, co minutę ktoś potrzebuje krwi. Jej podawanie możliwe jest tylko dzięki bezimiennym, bezinteresownym dawcom. Tylko żywy, zdrowy człowiek może oddać cząstkę siebie i w ten sposób – nie tracąc nic – ratować zdrowie i życie innych. „Oddaj krew... z Chrystusem”, to cykliczna akcja pobierania krwi w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Pierwsza jej edycja odbyła się w marcu 2008 roku. W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., przeprowadzona została po raz pięćdziesiąty pierwszy. Jej efektem stało się 22.700 ml krwi, którą oddało 51 osób. W ten sposób zamknęło się dziesięciolecie funkcjonowania tej szlachetnej inicjatywy.

Przez minione 10 lat w akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” życzliwi dawcy oddali ogółem 1.175,7 litrów niczym nie zastąpionego leku. Zaznaczyć warto, że ilość krwi jaką pozyskiwano corocznie w tej parafialnej akcji zabezpiecza miesięczne potrzeby łomżyńskiego szpitala.
Było to możliwe dzięki wielkim sercom ponad sześciuset osób, które w minionym dziesięcioleciu wzięły udział w akcji i choć raz oddały krew. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne podziękowania. Bez Waszych otwartych serc nasza akcja nie byłaby możliwa.
Słowa wdzięczności kierujemy do kapłanów, a szczególnie do księdza kanonika Andrzeja Godlewskiego, proboszcza parafii Krzyża Świętego – inicjatora i głównego organizatora akcji. Dziękujemy za propagowanie kolejnych edycji oddawania krwi z Chrystusem i życzliwe zachęcanie do włączania się w akcję nowych dawców.
Za miłą i owocną współpracę dziękujemy kierownictwu i pracownikom łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Dziękujemy Paniom i Panom – pracownikom parafii za ogromną pomoc we wszystkich edycjach naszej akcji.
Dziękujemy życzliwym mediom za informowanie o naszych działaniach. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy swą pracą, zaangażowaniem, czy modlitwą wspierają nas i choćby tylko życzliwie o nas myślą. Wyrażamy podziękowanie władzom Łomży za promocję honorowego krwiodawstwa poprzez wprowadzanie ulg w korzystaniu z obiektów sportowych. Liczymy na dalsze atrakcyjne formy dowartościowania zasłużonych krwiodawców.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2018 życzymy wszystkim zaangażowanym w honorowe krwiodawstwo, by ciesząc się dobrym zdrowiem i ludzką życzliwością radowali się ze służby na rzecz potrzebujących.
Jednocześnie zapraszamy 7 stycznia 2018 r. (niedziela) do kościoła pw. Krzyża Świętego, o godz. 12.00 na Mszę św. w intencji krwiodawców, pracowników publicznej służby krwi oraz osób, którym kiedykolwiek podano krew, a także ich rodzin. Następnie zapraszamy na spotkanie opłatkowe do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II.
W roku 2018 zaplanowano 5 edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”: 18 marca, 10 czerwca, 19 sierpnia, 14 października i 16 grudnia. Już dziś zapraszamy do udziału w tych akcjach.

Tekst i fot. Tadeusz Babiel

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę