środa, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Trzy nowe mercedesy w pogotowiu

Pogotowie ratunkowe w Łomży ma trzy nowe ambulanse. Samochody marki mercedes kosztowały blisko milion złotych i w poniedziałek poświęcił je ks. dr Radosław Kubeł, kapelan ratowników medycznych z Łomży. - Mamy 12 zespołów wyjazdowych, które potrzebują niezawodnych samochodów, aby na czas dojechać do mieszkańców wzywających pomocy – mówi Hanna Waniewska, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Te trzy ambulanse kupiliśmy przy wsparciu samorządów Wysokiego Mazowieckiego, powiatu łomżyńskiego i Mlekovity.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży ma oddziały także w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem oraz w Zambrowie i w zakresie ratownictwa medycznego obsługuje mieszkańców tych powiatów. Rozległy teren działania sprawia, że karetki pogotowia ratunkowego muszą nie tylko szybko, ale także dużo jeździć. Aby móc sprostać tym wyzwaniom karetki muszą być utrzymywane w dobrym stanie. 
- Gdy samochód zbliża się do granicy przejechania 400 tysięcy kilometrów, to staramy się je wymieniać – mówi dyrektor Waniewska.
Taki dystans to więcej niż odległość z ziemi na księżyc, a karetki łomżyńskiego pogotowia ratunkowego jeżdżąc po drogach regionu przejeżdżają go w mniej niż 5 lat. Dlatego rotacja samochodów jest duża. W ciągu ostatnich pięciu lat pogotowie – wraz z dzisiaj oddanymi do użytku – wymieniło ich 11. 
Trzy nowe ambulanse mercedesa kosztowały 973 tysiące złotych. Pomocy w zakupie nowych karetek udzieliły pogotowiu samorządy Wysokiego Mazowieckiego, powiatu łomżyńskiego i Mlekovity.
- Z Wysokiego Mazowieckiego otrzymaliśmy 50 tysięcy złotych od samorządu i 10 tys. zł od Mlekovity, dlatego jedna z nowych karetek będzie przeznaczona dla tego oddziału – mówi dyrektor Waniewska. - Powiat łomżyński na zakup karetek przeznaczył 5 tys. zł.  
Kolejne z nowych karetek trafią do baz pogotowia ratunkowego w Łomży i Zambrowie.

180420110931.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0