Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Sezon na grypę

W październiku na grypę i schorzenia grypopodobne w Łomży i okolicy zachorowało 471 osób. To blisko trzy razy mniej niż przed rokiem. W Polsce sezon grypowy trwa od września do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem - przypominają pracownicy sanepidu zachęcając do szczepień ochronnych.

Przez cały październik w województwie podlaskim do lekarzy zgłosiło się 7657 u których stwierdzono grypę lub podejrzenie zachorowań na grypę. Blisko połowa z nich to  dzieci do 14 roku życia. W skali województwa zachorowań było o blisko dwa tysiące więcej niż miesiąc wcześniej, przy czym specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Białymstoku podkreślają, że najwyższą zanotowana dotychczas miesięczną liczbę zachorowań odnotowano w styczniu 2017 roku – było to wówczas ponad 31 tysięcy osób. Oni też zalecają szczepienia ochronne. 
- Nigdy nie jest za późno, żeby się zaszczepić – podkreślają zachęcając, że warto się szczepić, także wtedy gdy grypę się już przechorowało. - Szczepionki zawierają antygeny 4 lub 3 szczepów wirusa i chronią przed zachorowaniem. Same szczepionki, wbrew obawom, nie powodują zachorowania, ponieważ nie zawierają wirusa, a jedynie jego wyselekcjonowane fragmenty - podają.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę