Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Na windę i myjnie do kaczek i basenów

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży

Blisko 360 tys. zł dotacji dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze przeznaczone mają być na wymianę jednej ze szpitalnych wind oraz zakup myjni dezynfektorów. Obie inwestycje mają zostać zrealizowane do końca roku, a szpital ze swoich środków będzie musiał wyłożyć tylko kilka tysięcy złotych.

Jak przekazuje Emilia Malinowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białystok decyzje o przyznaniu szpitalowi dotacji zapadły podczas wtorkowego posiedzenia zarządu województwa. Łączna wartość projektów szpitalnych opiewa na kwotę ponad 362 tys. zł, a blisko 360 tys. zł pochodzi z budżetu województwa podlaskiego. 
Większość środków pochłonie wymiana windy w Pawilonie H, która służy pacjentom Pracowni rezonansu magnetycznego, Oddziału Dziecięcego, Oddziału Psychiatrycznego i Poradni zdrowia psychicznego. Po wymianie będzie przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne. Wyremontowany zostanie także szyb windowy. Szacowany koszt realizacji zadania to 285 tys. zł. 282150 zł pokryje dotacja z budżetu województwa.  
Druga cześć udzielonej dotacji to pieniądze przeznaczone na wymianę 3 automatycznych myjni dezynfektorów do kaczek i basenów. Są niezbędnym wyposażeniem każdego z oddziałów szpitalnych. Jak podaje Malinowska, ze względu na brak części zamiennych, ich dużą awaryjność oraz konieczność zachowania wymagań sanitarno-epidemiologicznych w oddziałach szpitalnych, konieczna jest ich wymiana. Nowe zostaną zainstalowane na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym. Wartość inwestycji to koszt 77,5 tys. zł. Ponad 76 tys. zł pochodzi z budżetu województwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę