Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zamieszanie z nocną i świąteczną opieką lekarską

Na trzy dni przed wprowadzeniem zapowiadanej do miesięcy zmiany miejsca, gdzie mieszkańcy Łomży i okolicy mieli jechać po pomoc lekarską w nocy i święta, dokonano kolejnej niespodziewanej zmiany. Tego typu opieka od lat była świadczona w pogotowiu ratunkowym, a od niedzieli, zgodnie z nowymi wymaganiami prawa, miał ją przejąć szpital. Wczoraj podzielono mieszkańców – starsi zostaną w pogotowiu, a z młodszymi trzeba będzie jechać do szpitala. Tak ma być do końca roku.

O tym, że szpital pod 1 października ma przejąć zadania związane z nocną i świąteczną opieką zdrowotną nad mieszkańcami Łomży i powiatu łomżyńskiego informujemy od sierpnia. „Rewolucja” - do tej pory opieka ta zawsze świadczona była przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego ul. Szosa Zambrowska w Łomży, spowodowane była wejściem rządowej reformy związanej z tworzeniem sieci szpitali. Władze zapowiadały, że pacjentom ma być lepiej...  Jeszcze w ubiegłym tygodniu zapewniano, że tak ma być, ale wczoraj się zmieniło. 
Dziś rano Szpital Wojewódzki w Łomży przesłał komunikat informujący, że od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. usługi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w jego Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej znajdującej się przy pomieszczeniach SOR/Izby Przyjęć przy ul. Piłsudskiego 11 (tel. 86-47-33-666) będą tylko dla dzieci do 16 roku życia. Wszyscy starsi po pomoc medyczną w dni powszednie od 18.00 do 8.00 dnia następnego,  w soboty, niedzielę i święta mają tak jak dotychczas udawać się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży ul. Szosa Zambrowska 1/19 (tel.: 86-216-23-60).
Podział nocnej i świątecznej opieki lekarskiej w Łomży pomiędzy szpital i pogotowie potwierdza Rafał Tomaszczuk, rzecznik białostockiego oddziału Narodowego Funduszy Zdrowia, który płaci placówkom za te usługi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę