Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wspólne uzgodnienia...

Szefowie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej z przedstawicielami władz Łomży ustalili wspólne założenia wobec budowy Via Baltica, obwodnicy miasta i „udrożnienia” dla ruchu tranzytowego drogi nr 61. Te ustalenia będą przyczynkiem do jutrzejszej konferencji “Rozwiązania komunikacyjne na drodze nr 61”, która z udziałem dyrektor GDDKiA w Białymstoku Tadeusza Topczewskiego ma odbyć się w Łomży.

Do spotkania ŁIP-H - władze miasta doszło we wtorek (06.07.2005) przed południem w Ratuszu. Ze strony władz Łomży uczestniczyli w nim zastępca Prezydenta Miasta, Pan Marcin Sroczyński oraz Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Pan Andrzej Karwowski. Łomżyńską Izbę Przemysłowo - Handlową reprezentowali: Prezes Rady Izby Pan Maciej Krzysztof Zajkowski, Dyrektor biura Izby Pan Tomasz Chrostowski oraz Członkowie Rady Izby: Pan Artur Filipkowski i Pan Marek Żelazny.
Tematami rozmów były: przebieg trasy Via Baltica, problemy z uruchomieniem drogi nr 61 dla ruchu ciężarowego oraz kwestia budowy i położenia obwodnicy miasta. Na spotkanie zaproszenie przyjął Dyrektor GDDKiA w Białymstoku Pan Tadeusz Topczewski.

Zastępca Prezydenta Marcin Sroczyński stwierdził, że Urząd Miasta chce doprowadzenia do budowy obwodnicy miasta w przebiegu trasy Via Baltica ponieważ ruch ciężarowy w mieście nie może zostać zwiększony, a walcząc o obwodnicę na trasie Via Baltica walczymy jednocześnie o obie sprawy.

Pan Andrzej Karwowski podkreślił, że obwodnica ma włączać miasto w infrastrukturę drogową województwa, co będzie korzystne dla Łomży. Ważną kwestią jest również to, że GDDKiA powinna się liczyć z obwarowaniami Unii Europejskiej dotyczącymi ochrony środowiska przy wyborze wariantu przebiegu Via Baltici, gdyż jesteśmy uzależnieni od funduszy unijnych.

Jak skomentował Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej Maciej Zajkowski : “Budowa obwodnicy spowoduje zmniejszenie obrotów łomżyńskich przedsiębiorstw, dlatego też należy podjąć równolegle szybkie działania zmierzające do pozyskiwania nowych inwestorów w mieście oraz tworzenia nowych miejsc pracy”. Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewnili o podejmowaniu kroków w tym kierunku.

Na spotkaniu ustalono wspólne założenia polityki władz miasta oraz przedsiębiorców łomżyńskich wobec wyżej wymienionych zagadnień, które zostaną poruszone na środowej (06.07.2005) konferencji dotyczącej tematu “Rozwiązania komunikacyjne na drodze nr 61”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę