Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szpital zarabia coraz więcej

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Blisko 9 milionów złotych – trzy razy więcej niż w 2015 roku – wyniósł zysk netto Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży za 2016 rok. To był trzeci z rzędu rok, który łomżyński szpital zamknął zyskiem. Jak wynika z opublikowanych przez Urząd Marszałkowski danych w ubiegłym roku więcej zarobili także pracownicy szpitala. Na wynagrodzenia w placówce wydano 38,7 mln zł wobec 35,7 mln zł rok wcześniej.

Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży jest to drugi w województwie podlaskim co do wielkości pod względem ilości łóżek (wśród szpitali ogólnych) po Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Szpital dysponuje 670 łóżkami i stanowiskami na 24 oddziałach. Świadczy usługi na poziomie podstawowym i specjalistycznym dla ok. 115 tys. mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego oraz specjalistyczne dla ok. 315 tys. mieszkańców byłego województwa łomżyńskiego. W 2016 roku leczono w nim 21 tysięcy 550 pacjentów, w przyszpitalnych poradniach udzielono ponad 161 tysięcy porad specjalistycznych. 
Przychody szpital w 2016 roku wyniosły 112 mln zł wobec 104,7 w 2015 roku. Zdecydowana większość środków trafi do szpitala z kasy narodowego Funduszu Zdrowia. W ubiegłym roku było 104,3 mln zł  wobec 97,4 mln w 2015 r. Poza pokryciem kosztów działalności szpital mógł je wydać m.in. na inwestycje. Te zrealizowano za 6,4 mln zł, a 2,9 mln zł to środki wykorzystane na zakupu armatury medycznej.   
- Sytuacja finansowa Szpitala jest stabilna. Szpital w ciągu ostatnich trzech lat osiągnął zysk z prowadzonej działalności – można przeczytać w publikowanym przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku „Raporcie z sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży”. Zysk netto placówki za 2015 rok wyniósł 8 mln 799 tys. 883,94 zł. To trzy razy więcej niż w latach 2014 i 2015.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę