Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Dyrektor Bałata odchodzi...

Główne zdjęcie
Krzysztof Bałata dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Krzysztof Bałata złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży – wynika z naszych informacji. Na początku maja dyrektor łomżyńskiego szpitala został uznany za najlepszego kandydata w konkursie na stanowisko dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, z którego regionu pochodzi i gdzie ma najbliższą rodzinę. Dyrektor Bałata na razie nie chce komentować tych doniesień.

Krzysztof Bałata (55 lat) objął funkcję dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży w maju 2013 roku. Po wygranym konkursie został powołany przez Zarząd Województwa Podlaskiego na pięcioletnią kadencję - do 14 maja 2019 roku. Jego praca w Łomży była wysoko oceniana przez władze samorządowe województwa. Wyraz tego w ostatnich miesiącach dawali marszałek województwa i członkowie zarządu także podczas wizyt w łomżyńskim szpitalu. Pod koniec kwietnia gremium to przyznało dyrektorowi Bałacie wysoką nagrodę za 2016 rok – niemal 41 tysięcy złotych. Nagroda roczna dla dyrektora łomżyńskiego szpitala w tym roku była znacząco wyższa niż w latach wcześniejszych. 

Krzysztof Bałata to absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Na początku kariery zawodowej pracował w dozorze kopalni siarki Machów k. Tarnobrzega, skąd pochodzi. Do branży medycznej trafił 10 lat temu, gdy jako prezes zarządu kierował spółką akcyjną Szpitale Rodzinne w Warszawie. W latach 2010 – 2013 był dyrektorem Centrum Opieki Medycznej, czyli szpitala powiatowego w Jarosławiu, a po zwolnieniu go z tej funkcji wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W szpitalu będzie zapamiętany z cięcia kosztów i modernizacji. Te pierwsze działania sprawiły, że część lekarzy przeniosło się do innych placówek. Te drugi – prowadzone przy wsparciu finansowym samorządu województwa – doprowadziły m.in. do zakończenia przenosin oddziału zakaźnego z budynku starego szpitala przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie do gmachu przy Alei Piłsudskiego, ale także ukończonego w tym roku unowocześnienia traktu porodowego czyli oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego.  
W marcu dyrektor Bałata podpisał dwie kolejne umowy na realizację inwestycji szpitalnych wartych w sumie niemal 10 milionów złotych. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z doposażeniem w sprzęt i armaturę medyczną, a druga przebudowy apteki szpitalnej oraz zakupu aparatu cyfrowego do mammografii. 
Jeszcze większy i bardziej kosztowny projekt dotyczy modernizacji kardiologii (wart ok. 14 mln zł) dyrektor Bałata planował zrealizować pozyskując środki w konkursie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę