Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Tlenoterapia hiperbaryczna już w Łomży! Autyzm, Zespół Downa, ADHD,udar, borelioza, po chemioterapii

Stworzenie gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów zmagających się z różnymi chorobami. Dotychczas osoby chcące skorzystać z takiej terapii musiały przemierzyć codziennie setki kilometrów, aby mieć szansę na lepsze życie. Tlenoterapia jest już z powodzeniem stosowana w krajach zachodnich, gdzie funkcjonują ogromne centra hiperbaryczne. Na polskim rynku zdrowotnym komory takie funkcjonują od wielu lat, ale w związku z tym, iż zabiegi finansowane są przez NFZ, okres oczekiwania jest bardzo długi a do tego brak jest możliwości wykonywania w nich prywatnych zabiegów.

Na czym polega zabieg tlenoterapii hiperbarycznej?

W naszej komorze wytwarzane jest ciśnienie 1,3 ATA. Tlen, który jest podawany przez maseczkę, rozchodzi się po organizmie o wiele szybciej i trafia do miejsc, do których w normalnych warunkach nie dociera, np.: ognisk udarowych czy trudno gojących się ran (stopa cukrzycowa). Cząsteczki tlenu dostają się wówczas do układu limfatycznego, płynu mózgowo-rdzeniowego, osocza i kości. Uszkodzone komórki szybciej się regenerują, co przekłada się na poprawę stanu zdrowia pacjenta. Zabieg taki:

  • dostarcza tlen do uszkodzonych tkanek i narządów,

  • usprawnia krążenie krwi,

  • tworzy nowe naczynia krwionośne,

  • podnosi odporność organizmu,

  • działa bakteriobójczo,

  • działa przeciwzapalnie.

W praktyce, tlenoterapia nie zastępuje tradycyjnego leczenia, lecz jest jego uzupełnieniem i z powodzeniem stosowana np. w przypadku autyzmu. Można śmiało stwierdzić, że razem z dzieckiem autystycznym choruje cała rodzina, gdyż podporządkowuje swoje życie kochanemu dziecku. Rodzice cały czas poszukują nowych terapii, które poprawią jakość życia ich pociech. Spośród dostępnych różnych terapii, jedną z nich jest tlenoterapia hiperbaryczna. W Stanach Zjednoczonych, gdzie metoda ta jest bardzo rozpowszechniona, efekty jej stosowania są widoczne szczególnie w przypadku tych zaburzeń. „Amerykański zespół wykazał, że 40 godzin w komorze hiperbarycznej może poprawić funkcjonowanie dzieci z autyzmem. Gdy porównano je z przedstawicielami grupy kontrolnej, okazało się, że terapia ułatwiła im nawiązywanie kontaktu wzrokowego i społecznego.” (http://kopalniawiedzy.pl/komora-hiperbaryczna-hiperbaria-tlenowa-leczenie-tlenowo-nadcisnieniowe-autyzm-dr-Dan-Rossignol,7053 data dostępu 23.08 2016)

Jeżeli chodzi o Zespół Downa, to dzieci te mają nasiloną apoptozę neuronów, dlatego tak istotne jest, aby pobudzać organizm do tworzenia nowych komórek. Według badań nad wpływem tlenoterapii hiperbarycznej na tę chorobę stwierdzono, iż działa ona pozytywnie poprzez dostarczanie tlenu do uszkodzonych obszarów mózgu, działa przeciwzapalnie, przez co zmniejsza zapalenie nerwów, mobilizuje mitochondria do lepszej pracy i następuje samoleczenie poprzez mobilizację komórek macierzystych szpiku kostnego (http://www.oxygenunderpressure.com/category/down-syndrome/; http://www.hypertc.com/testimonialpage.cfm?id=19&fulltext=true).

Pozostałe choroby to:

Co jest bardzo ważne, w naszej komorze dziecku podczas zabiegu może towarzyszyć rodzic/opiekun. Dla dzieci autystycznych organizujemy turnusy hiperbaryczne.

Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej

ul. Mazowiecka 1 lok. 21

18-400 Łomża

tel. 660 345 055

www.tlenoterapia.lomza.pl

JJS
pt, 14 października 2016 14:23
Data ostatniej edycji: pt, 14 października 2016 17:33:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę