Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Na zdrowie...

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Blisko 850 tys. zł na zakup sprzętu otrzyma łomżyński szpital wojewódzki. Pieniądze mają być wykorzystane za zakupy sprzętu medycznego głównie dla pacjentów okulistyki i laryngologii, ale też na nowy agregat prądotwórczy. Koszt tego urządzenia to 357 tys. zł, ale jak przekazuje Urszula Arter, rzecznik prasowy marszałka województwa, wydatek niezbędny, bowiem szpital do tej pory bazował na agregacie czeskiej produkcji z 1982r. - Wiekowy sprzęt zabezpiecza jedynie 30% zapotrzebowania na energię elektryczną szpitala, a ponadto nie uruchamia się automatycznie. Przy zaniku zasilania energii elektrycznej należy go uruchomić ręcznie, najczęściej udaje się to przy 4, 5 albo nawet 6 próbie.

Dotację na zakup agregatu szpital w Łomży otrzyma z budżetu właściciela czyli samorządu województwa podlaskiego. Decyzję  jednomyślnie podjął dziś zarząd województwa.
Ponadto – jak przekazuje Arter - członkowie zarządu zdecydowali o przyznaniu blisko pół miliona złotych łomżyńskiemu szpitalowi na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Zastąpi on dotychczasowe, wyeksploatowane urządzenia, które nie nadają się już do naprawy czy renowacji. Szpital za dotacje przyznaną przez zarząd województwa planuje kupić:
- laser okulistyczny; 
- autokeratorefraktometr - służy do precyzyjnej oceny wady refrakcji a także krzywizny rogówki pacjenta, rozpoznawana jest przy tym krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm; 
- aparat do znieczulania - użytkowany na bloku operacyjnym;
- rynomanometr - służący do badania laryngologicznego;
- aparat do monitorowania śródoperacyjnego nerwów - urządzenie tego typu jest wykorzystywane podczas zabiegów operacyjnych chirurgicznych i laryngologicznych. Dzięki niemu chirurdzy mają możliwość lokalizowania nerwów i kontrolowania czynności w trakcie operacji. Dotychczas szpital nie dysponował takim urządzeniem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę